"הבטחנו וקיימנו – הנפקת ישראכרט יוצאת לדרך"

מפרידים את כרטיסי האשראי מהבנקים: בחודש הבא ייצא לדרך מאגר נתוני האשראי שיאפשר לכל צרכן לעבור בין בנק לבנק בקלות

בית ישראכרט. צילום מתוך עמוד הפייסבוק
בית ישראכרט. צילום מתוך עמוד הפייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר האוצר משה כחלון מעדכן כי התחרות בענף האשראי בישראל עומד לקראת הישורת האחרונה לפני מימושו בפועל, כאשר כבר בחודש הבא ייכנס לתוקף מאגר נתוני האשראי שיאיץ אפילו יותר את התחרות.

"מדובר באחד הצעדים המשמעותיים בכלכלת ישראל בשנים האחרונות. זהו עוד צעד ענק בהגדלת התחרות בבנקאות. במשך שנים רק דיברו על תחרות בבנקים, אך פחדו לגעת בזה. אנחנו עשינו את זה. אנחנו תעודת הביטוח של הציבור בישראל", מסביר שר האוצר.

לדבריו, "בחודש הבא ייצא לדרך מאגר נתוני האשראי שיאפשר לכל צרכן לעבור בין בנק לבנק בקלות, אין תזמון טוב יותר ללידתו של שחקן חדש".

כחלון משוכנע כי האוצר יקבל את מלוא הגיבוי מיתר המערכות הכלכליות והבנקאיות במשק, "אין לי ספק שנגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון יפעל לקידום התחרות ויסייע להפיכתן של החברות המופרדות לבנקים חדשים באם אלו ירצו בכך."

היום התכנסה לראשונה ועדת שטרום לרפורמה בבנקים, הוועדה אותה הקים כחלון, ואשר קבעה כי יש צורך להפריד את חברות כרטיסי האשראי מהבנקים, "הפרדת כרטיסי האשראי הוא אחד האירועים המכוננים בכלכלת ישראל בשנים האחרונות. זהו שלב ראשון וחשוב בפתיחת שוק הבנקאות לתחרות. המרוויחים העיקריים יהיו העסקים הקטנים והבינוניים, יחד עם כל ציבור הצרכנים." אמר שר האוצר.

"העברת השליטה על כרטיסי האשראי מהבנק לציבור היא לא פחות ממהפכה. שליטה ציבורית תאפשר תחרות אמיתית ופתוחה ומשנה למעשה את כללי המשחק בשוק הבנקאות וכרטיסי האשראי בישראל. העובדה שישראכרט תהפוך לציבורית תאפשר לאזרחים ליהנות מפירות התחרות. נמשיך להיות תעודת הביטוח של הציבור בישראל"

השארת תגובה