פסח? כך מנקים רצפת 'פרקט'

לקראת הפסח "חג הניקיונות" מנדב מנשה להב , מנהל תחום פרקטים בחברת אלוני טיפים לניקוי של פרקטים:

אלוני- פרקט אלון טבעי מוברש במידה 15 על 190 על 100. עיצוב אירנה אלבז. צילום אולגה סולן. מחיר 210 שח (4)
אלוני- פרקט אלון טבעי מוברש במידה 15 על 190 על 100. עיצוב אירנה אלבז. צילום אולגה סולן. מחיר 210 שח (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרקט מעץ טבעי, שהיה עד לפני שנים לא רבות אורח נדיר בעיצוב הבית הישראלי, הולך וכובש לו מקום של כבוד בחלל הבית הפנימי והחיצוני, תוך שהוא מצליח ליצור בעת ובעונה אחת מראה ייחודי , יוקרתי, טיבעי וחם. העץ מתאים לכל הבית – גם למטבח ולאמבטיה! ואינו דורש תחזוקה מורכבת.. הוא עמיד לאורך שנים , מתכתב היטב עם המגמה הטבעית המשדרגת את עיצוב הבית.

למי קראת סמרטוט? על עץ, מים ומה שביניהם

אם היינו צריכים לבחור 4 מילים שיתארו בצורה הפשוטה והברורה ביותר את מערכת היחסים שבין העץ והמים, היינו אומרים שעץ לא אוהב מים. ראשית, עץ מתייבש במים. כשהוא מתחיל להתייבש, יוצאים ממנו הנוזלים, היוצרים סדקים שמאבדים בהדרגה את הרכות הטבעית שלו. שנית, המים בישראל הם מלאי אבנית, אשר מחלחלת אט אט פנימה, והורסת את הציפוי שעל גבי העץ.

איך מומלץ לנקות פרקט מעץ?

פרקט עץ אינו מפונק ולא דורש ניקיון מסיבי. אנו ממליצים להשתמש בשואב אבק לניקוי יום-יומי. למה לשאוב ולא לטאטא? אבק מכיל גרגירי חול קטנטנים אשר מהלך גרירתם עם מטאטא גורם למקרו שריטות על גבי ציפוי הפרקט, אשר לאט לאט הורסות אותו. לעומת זאת, תוצאה של שאיבת אבק היא נקייה יותר ולא הורסת.

חשוב לא להשתמש בהרבה מים, רק אלא לנגב את המשטחים. מהיום הראשון להתקנת פרקט העץ בביתכם, חשוב להקפיד על שימוש במוצרים מתאימים לפרקט עץ טבעי)  בהתאם לסוגי הגמר המומלצים ע"י היצרן(. ישנם מוצרים המתאימים לציפוי שמן, יש המתאימים ללכה, ללכה מבריקה ולשמן .UVמוצרי הניקוי אשר נמכרים ברשתות השיווק עם הגדרה "לפרקט" לא מתאימים לניקוי מתמשך של פרקט עץ טבעי. הם מכילים חומרים כימים פעילים ולא ידידותיים לעץ. המוצרים האלו מתאימים היטב לפרקט סינטטי, כלומר פרקט למינציה.

בנוסף לניקיון שוטף,  מומלץ מידי פעם לעשות טיפול תקופתי בפרקט באמצעות חומרים ייעודיים, המומלצים גם ע"י יצרני הפרקטים, לחיזוק וחידוש פרקט עץ, המותאמים לסוג הציפוי ולשימוש ביתי , ללא עזרה מקצועית. שימוש בחומרים אלו ישמור על איכות הפרקט ומראהו הייחודי במשך שנים רבות , ללא צורך השקעה נוספת.

בניקוי פרקט טבעי מומלץ לפעול על פי הוראות היצרן ולהשתמש במוצרים טבעיים וייעודיים. מוצרים אלו עונים על דרישות הטיפול והתחזוקה ומתאימים לגימור של כל פרקט ופרקט. הם נבדקו בצורה קפדנית על ידי היצרן ומבטיחים שמירה על העץ לאורך שנים רבות.

חשוב לציין כי הניקיון בכל סוגי הפרקט, טבעי ולימינציה, הוא פשוט וקל  באופן עצמאי,  ללא צורך בבעל מקצוע ובאותה דרך: באמצעות שואב אבק וסמרטוט לך. בפרקט טבעי כאמור, מומלץ להשתמש בחומרים מקצועיים שמיועדים לפרקט טבעי.

תגובה אחת
  1. תודה על הכתבה החשובה! מאוד צריך להיזהר עם ניקוי פרקט, חבל להרוס את המראה היפה שלו. מצאתי כתבה עם עוד כמה טיפים לניקוי פרקט: https://www.tovtoda.co.il/Article.aspx?id=89

השארת תגובה