זיכרון מרן והתמיכה בביבי – צודקים ב'שס'

בקמפיין ש"ס התעשתו והבינו מה מדבר באמת לבוחרים • התחקיר על ליצמן מכעיס במיוחד, שר הבריאות אינו אשם במצבם הקשה של בתי החולים ובקמצנות שמפגין האוצר כשמדובר במערכת הבריאות

דוד חכם
דוד חכם
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

קמפיין ש"ס השבוע נגע בדבר האמיתי, זיכרון מרן. אחרי מחזקים את ביבי, וביבי חייב אריה חזק, הביאו את הקמפיין שמדבר לכל ספרדי חרדי/דתי/מסורתי. כבר נאמר ״גדולים צדיקים במיתתן יותר מבחייהם״. ש"ס של היום, חמש שנים לאחר הסתלקותו של מרן הרב עובדיה זצוק"ל הייתה חייבת במוקדם או במאוחר להעלות את זכרו ערב הבחירות.

מרן, שמסר את נפשו על התנועה הזו, כמה כאב את כאבם של הספרדים, והרצון האמיתי שלו היה להרים את קרנם של הספרדים בכל מקום. אז נכון, יש לש"ס היום הרבה מאוד הישגים של השר דרעי בקדנציה החולפת שהיא יכולה וצריכה להתהדר בהם, אבל זכרו של הרב עובדיה יוסף היה נחוץ ומתבקש. טוב עשו מנהלי הקמפיין הנוכחי של ש"ס, כי אחרי הכל, בקלפי כל ספרדי ירא שמיים שנזכר במרן הרב עובדיה יוסף אינו יכול לשים פתק אחר (הליכוד), הלב שלו לא ייתן לו, היד שלו בעצם תכוון לש"ס.

שתיית המנדטים למפלגות התומכות בנתניהו ע״י נתניהו עצמו עוד טרם החלה. הוא (נתניהו) עדיין עדין בנושא הזה, אבל אין ספק שמה שנראה כאן בשבועות הקרובים והספורים שעוד נותרו עד לבחירות, זה איך נתניהו ישתה לכולם את המנדטים כמו שהוא יודע, צריך ומתבקש לעשות כדי לנצח. ההגנה הכי טובה של ש"ס במקרה הזה זה זכרון מרן הרב עובדיה יוסף וטוב שהקדימו תרופה למכה.

רדיפת ליצמן

השבוע, פורסם תחקיר שכלל עמוד שער בעיתון הארץ על סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן. בתחקיר שפורסם בהארץ עולה שסגן השר דאג ליחס מיוחד לרבנית מגור.

אוי אוי, הוא דאג לרבנית מגור.

או אז קפצו להם ידוענים ואנשי תקשורת שונים וקבעו פה אחד, מערכת הבריאות שלנו קורסת בגלל שליצמן עסוק בלדאוג לרבנית מגור במקום לדאוג למערכת הבריאות שכאמור נמצאת בקריסה.

אז בואו נתחיל בנתונים קודם כל. מאז נכנס ליצמן למשרד הבריאות גדלו מספר מכשיר הmri במדינת ישראל מתשעה לארבעים ושבעה מכשירים כאלה. שלא תזדקקו לעולם לבדיקה אבל מי שיודע כמה המכשירים היו נחוצים מבין את גודל המהפך שחל בעניין זה, זה קרה אודות להתעקשותו של ליצמן חרף התנגדותם של נערי האוצר.

הנתון הבא הוא: סל התרופות שגדל מ300 מיליון שקל ל500 מיליון, תוך כדי צפי להגדלת סל התרופות בקדנציה הבאה ל700 מיליון. אלו הם הנתונים איתם איש אינו יכול להתווכח.

עכשיו בואו נמשיך, לא פעם ולא פעמיים כתבתי כאן בטור שלי, כמו גם בתוכניות הרדיו אותן אני משדר, על מערכת הבריאות שקורסת לנגד עינינו. קחו למשל את הנתון הבא, בכל אזור המרכז ישנן בסך הכל 15 מיטות אשפוז של טיפול נמרץ לב. נשמע הזוי, נכון?! אבל זו המציאות.

יצא לי בשנה האחרונה להיות מספר פעמים בחדרי המיון כדי לסייע לקרובי משפחה, ראיתי את הצפיפות שלא מתקבלת על הדעת בחדרי המיון. ראיתי גם, את החוסר במיטות אשפוז, ברופאים ובכל דבר הקשור בכך. כתבתי על כך, הבעיה היא לא ליצמן. הבעיה היא משרד האוצר.

שם, במשרד האוצר חייבים להבין שנושא מערכת הבריאות חייב לקבל מענה מהשורש. ולצערי, לא רק שמשרד האוצר לא עושה זאת אלא הוא מערים קשיים על כל תוספת בתקציב הנחות למשרד הבריאות.

ועכשיו לצביעות של אנשי התקשורת השבוע. הנה הם מצאו להם את האשם לקריסת מערכת הבריאות – ליצמן.

בעקבות ציוץ שלי ברשת החברתית קפצו עליי אותם עיתונאים ואנשי תקשורת איך אני לא מתבייש להשוות את ראש ממשלת ישראל אריק שרון לאשת מרן האדמו"ר מגור. אז כן, אני לא מתבייש. מי שצריכים להתבייש אלו אתם. אתם, שמתעלמים משירות וי איי פי אותו מקבלים הידוענים השונים בבתי החולים. כמויות אנשי התקשורת הצדקנים שאני מכיר ויודע שפנו ללשכתו של ליצמן כדי לקדם תור, לקבל רופא מומחה וכאלו היא גדולה. (אין לי עניין לכתוב שמות, מפאת צנעת הפרט. וגם בגלל שאני אמנם מאמין שעיתונאי צריך לפרסם כל מה שהוא יודע ורוצה, אבל האמונה הגדולה שלי יותר היא לא לפגוע בכבוד האדם גם אם זה בא על חשבון המקצוע. לכן לא אזכיר כאן שמות)

לשכתו של ליצמן קיבלה בשנים האחרונות אלפי פניות של סיוע ועזרה. אני יכול להעיד, שנעזרתי בהם לא מעט, לא עבורי אמנם (ברוך השם אני במצב בריאותי מצוין, בלי עין הרע) אבל כן עבור קרובי משפחה, מכרים וידידים, וכן גם עבור כמה אנשי תקשורת שמתחסדים עכשיו על חשבונו של ליצמן.

לא תראו על הפרוטקציות הללו שום תחקיר או תחקירון בעיתון הארץ. אתם כבר יודעים למה לא.

לא בושה לשר שהשתדל לעזור לכל הפונים אליו ללא כל קשר לעדתם, או לאמונתם ודתם. האם זה תפקידו של שר? לא. בוודאי שלא. אבל כשליצמן כן עשה את מה שהוא לא חייב לעשות, מגיע לו על כך מילת תודה ולא התגוללות חסרת מעצורים בכל פעם שחרדי מנסה להרים את הראש ולהצליח.

לא כחול ולא לבן

לפני כמה ימים פרסמה מפלגת כחול לבן של גנץ-לפיד את מצע המפלגה. במצע אותו ראינו, ניתן היה לראות את טביעת האצבע של לפיד בכל סעיף. בעד תחבורה ציבורית בשבת, בעד חוק הגיוס כפי שמציע משרד הביטחון, הרפורמים כמובן עם מקום של כבוד שם, ועוד ועוד.

ואני שואל, אם זה המצע של מי שמתיימרים להיות ראשי הממשלה הבאה (תרשמו, זה לא יקרה. גוש הימין יסיים את הבחירות הללו עם 65/67 מנדטים) אבל נניח, אתם רוצים להיות ראש ממשלה, למה לא היה יותר פשוט לקרוא לזה מפלגת יש עתיד. הרי כל מה שראינו שם, זה מצע של מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד.

תבינו, גם החילונים שתמכו ביד לפני שתי קדנציות עם 19 מנדטים הבינו את הבלוף שלו. אותם מצביעים, נטשו את לפיד במערכת הבחירות הקודמת לטובת מפלגת העבודה. היום, מה שאנחנו רואים בסקרים זה שהמפלגה הזו של הצמד גנץ-לפיד מביאה באזור ה35 מנדטים. טוב, זה רק סקרים, כי לפי הסקרים בוז'י הרצוג עדיין ראש הממשלה, ונתניהו הרחק מאחור באופוזיציה.

חבל מאוד שבני גנץ, אדם הוא מאוד מוערך בקרב ציבור גדול במדינת ישראל, נותן ללפיד לשלוט בו. חבל מאוד, שאנשים כמו גבי אשכנזי ובוגי יעלון לא עוצרים את לפיד שאם ימשיך כך הוא יביא אותם לכישלון צורב. גנץ, אשכנזי ויעלון, אין להם את אובססיית השנאה שיש ללפיד בכל דבר הקשור לדת, עם ובלי קשר. הם היו צריכים השבוע בניסוח מצע המפלגה שלהם להיות שותפים מלאים ולא לתת ללפיד לעשות שם כאילו זו המפלגה שלו בלבד.

הם היו צריכים לומר ללפיד, אין שום סיכוי למפלגה שהדגל שלה הוא שלילת דת במדינה יהודית להוביל את הנהגת המדינה. משלא עשו כך, יוטב להם לדעתי אם הם בכל זאת ירככו שם את מצע המפלגה שפורסם השבוע, כי בינתיים זה מריח יש עתיד פלוס פלוס בגירסה חדשה וסידורי תפקידים. עם מצע כזה, יהיה קשה להם במידה והם כן יביאו תוצאה של מנדטים טובה לקרוא למפלגות החרדיות לשבת איתם בממשלה, גם לבנט יהיה קשה לשבת איתם באותה ממשלה עם מצע בחירות כזה שבנוי כאמור על העתק הדבק של מפלגת יש עתיד. ככה לא מנצחים בחירות.

השארת תגובה