הקרב על הכותל: חרדיות נגד רפורמיות

הקבלת פני הרבנים הראשיים לישראל בכותל המערבי (6)
הקבלת פני הרבנים הראשיים לישראל בכותל המערבי (6)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אתם מכירים את המשפטים האלה שאם הייתם מקבלים שקל כל פעם שאתם שומעים אותם כבר יכולתם לצאת לפנסיה? אז אצלי המשפט הוא: "מה יש עם נשות הכותל? אם רק נעזוב אותן לנפשן הן תיעלמנה!"

רוב הציבור תופס את הפרובוקטוריות כקומץ נשים הזויות שבא להן להתפלל עם הטלית והתפילין ושכל מטרתן זה למשוך תשומת לב. אך לאמיתו של דבר, מדובר ב"יחידה הקדמית" של התנועה הרפורמית הפועלת להשגת מטרה ברורה – מחיקת המסורת וההלכה בכותל המערבי.

תחשבו על קרובי המשפחה או המכרים החילוניים שלכם. גם עבור מי שאינם שומרים תורה ומצוות, יהדות פרושה הלכה. הם מקיימים חופה בחתונה, מזמינים רב לברית מילה, והולכים לבית כנסת "אורתודוקסי" לקיים טקס בר מצווה. וכשהם מגיעים לכותל, הם מתפללים לפי המסורת וההלכה בהפרדה בין גברים לנשים.

הכותל מסמל עבור כולנו את מה שכולנו, דתיים, חרדיים וחילוניים, תופסים כיהדות. את זה נשות הכותל מבקשות לקעקע. הן מבקשות למחוק את הזהות של הכותל כבית כנסת ולהפוך אותו לאתר לאומי נטול סממנים דתיים (הן אמרו זאת מפורשות לבית המשפט העליון), או לחלופין להקים כותל רפורמי "רשמי". כך כשיהודים יגיעו להתפלל בכותל הן יפגשו שתי צורות "שוות" של יהדות – אחת אורתודוקסית ואחת רפורמית.

מבלי להתבייש ובפה מלא הן אומרות שהכותל הרפורמי הוא הצעד הראשון להכרה ממלכתית ברפורמה כזרם לגיטימי ביהדות. וזה הפתח לגיור רפורמי, נישואין וגירושין רפורמיים, שבת רפורמית ועוד היד נטויה. לאחר שהמיטו אסון על יהדות ארצות הברית, מבקשים הרפורמים לייבא את הדת הפסולה שלהן גם לארץ ולחולל שואה רוחנית גם כאן. האם נעמוד מנגד ונאפשר להם לעשות זאת?

בעוד שבועיים נקרא כולנו את מגילת אסתר, בה ברגע של סכנה לעם ישראל אסתר מצווה על מרדכי "לך כנוס את כל היהודים". אם היינו אנחנו בתקופת אסתר המלכה, האם היינו בוחרים להישאר בבית או היינו יוצאים מהבית ומצטרפים לכל עם ישראל ומתפללים לביטול רוע גזר הדין? הקול של אסתר המלכה מהדהד באוזנינו. ביום שישי נתכנס אלפי נשים לתפילה נרגשת לפני בורא עולם ונעשה את חלקינו לשמירת רוחנית על עם ישראל. תצטרפי אלינו.

הכותבת היא יו"ר 'נשים למען הכותל'

השארת תגובה