למניעת בעיות: שיתוף פעולה עם 'אתרא קדישא'

לקראת בניית מאות יחידות דיור באלעד, השבוע נערכה פגישה עם נציגי 'אתרא קדישא', לקראת שיווק קרקעות לבניית מאות יחידות דיור בצפון-מזרח העיר • כדי למנוע בניה על גבי קברים יבוצעו חישופים ובדיקות בשטח

שתפ עם אתרא קדישא
שתפ עם אתרא קדישא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כך סוכם בפגישה שנערכה עם נציגי הארגון בלשכת ראש העיר הרב ישראל יישום השלב הראשון של הסכם הגג באלעד, שנחתם לפני כמעט שנה בערב פסח אשתקד, יוצא לדרך כאשר כבר בתקופה הקרובה אמורות לצאת לשיווק קרקעות לבניית מאות יחידות דיור בצפון-מזרח העיר ולקראת השיווק התקיימה השבוע פגישה בלשכת ראש העיר ישראל פרוש, יחד עם נציגי ארגון אתרא קדישא והצוות המקצועי בעירייה.

במהלך הפגישה עלה הצורך בשיתוף פעולה מלא, על מנת לבצע חישופים ובדיקות בשטח כדי למנוע בניה על גבי קברים, כשבצורה זו ניתן יהיה לבצע את הפעולות הנדרשות המונעות בעיות בבניה לאחר מכן, תוך שמירה על קדושת קברים אם אכן מדובר בקברי יהודים.

בסיכום הפגישה הוסכם על שיתוף פעולה מלא, שיתבצע על ידי מחלקת ההנדסה העירונית, יחד עם הצוותים המקצועיים המלווים את הפרויקטים של הבינוי שרק ילכו ויתרחבו בשנים הקרובות.

כזכור, כבר בשנה שעברה התקיים סיור עבודה בעיר בית שמש, יחד עם בכירי אתרא קדישא, זאת לקראת חתימת הסכם הגג. עיריית בית שמש היא בעלת ניסיון רב בגילוי מערות קבורה וקברים, כדי למנוע מצב שקברים שיתגלו ברגע האחרון יעכבו את הפרויקט כולו.

במהלך הביקור, סיירו באתרי בנייה בבית שמש בהם קיבלו המשתתפים סקירה נרחבת על ההתמודדות המורכבת מול גופי הממשלה והרשויות, והפתרונות לקדם את התשתיות הנדרשות לפיתוח הבנייה בעיר. כמו כן נשמעה אז סקירה מנציגי אתרא קדישא על שמירת קדושת המת ופתרונות הלכתיים לשימור מערות קבורה הפזורים בשטחי בנייה.

ראש העיר אמר בסיום הפגישה השבוע: "עברנו שלבים רבים וצלחנו לא מעט עיכובים, ועתה לקראת הישורת האחרונה של הבינוי בעיר, אנחנו רוצים לוודא שלא תהיינה בעיות עם גילוי קברים, לכן אנחנו רוצים לבצע את הבדיקות המוקדמות כדי לאפשר פתרונות שיאפשרו בינוי מואץ".

השארת תגובה