ארגון בני הישיבות הושק בשבת

במהלך 'זיץ' סוחף, הכריז הרב הראשי על הקמת ארגון לבחורי ישיבות • המטרה – תוספת כוח למצטיינים, עידוד החלשים, וזקיפת הקומה התורנית • המוטו – בלי פוליטיקה, רק תורה

פרוייקט ישיבה במוסקובה, צילום לוי נאזרוב (40)
פרוייקט ישיבה במוסקובה, צילום לוי נאזרוב (40)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אירוע מכונן נרשם בליל שבת האחרון: הקמת "איגוד בני הישיבות בבת ים" בראשות רב העיר הגאון רבי אליהו בר שלום. סביב שולחן השבת בבית הרב נקבצו יותר מ-40 בחורי ישיבות, לשירה וזמרה באווירה ישיבתית קדושה, שם הכריז הרב על הקמת הארגון.

השירה נשמעה למרחוק, עד קרוב לשעה אחת בלילה שבה התפזרו הבחורים, והזכירה את הוד הקדומים של שבת אחים יחד בלילות שבת בישיבות הקדושות בישראל. בזיץ' השתתף גם הגאון רבי משה גבאי שחיזק את הבחורים.

הגאון הרב אליהו בר שלום: "בבת ים יש יותר ממאה תשעים בחורי ישיבות קדושות, לפי השמות והכתובות שמיפינו עד עכשיו. כל בחור הלומד בישיבה תורנית טהורה, בישיבה קטנה או בישיבה גדולה, ומתכוון להמשיך את חייו בתורה, מוזמן. איגוד זה הוקם כדי להגביר את התורה בבת ים. נטו. תורה ועוד תורה".

הרב משרטט את הכוונות: "המטרה היא לעודד את הבחורים לגמור לפחות מסכת בחצי שנה. איזה רמה יש לבחור ישיבה שלא גמר אפילו מסכת אחת בחצי שנה? בנוסף המטרה היא לחבר את החלשים יותר אל החזקים יותר. אלו מעודדים את אלו. כבר נעשו בעז"ה הרבה חיבורים כאלה ויצא מזה הרבה תועלת".

"בנוסף אנחנו צריכים לשמור על קוד הלבוש הישיבתי. ישנם כבר עסקנים בעובי הקורה, להמציא לבחורי הישיבות את הדברים הנצרכים להם, במחירי רצפה. דברתי בנושא עם ידידי ונאמני ר' רפאל ברנז, וכבר קבענו יחד בס"ד בקדנציה הנוכחית לתת את הטון לחיזוק בחורי הישיבות. בקשתי ממוטי בוסקילה לקחת על עצמו את תכנון האירוע הגדול לבני הישיבות בחופשת בין הזמנים של ניסן. אני אישית יודע ומאמין שחיזוק בני הישיבות חשוב מאוד לעתיד העיר בכלל ועם ישראל בפרט. הורתי לכל הבחורים ללא יוצא מן הכלל, שלא לעסוק בפוליטיקה, לא לדבר פוליטיקה ולא להיכנס לשום מחלוקות".

חבר מועצת העיר רפאל ברנז: "כולנו יודעים שהבחורים היקרים הללו הם סיירת המטכ"ל שלנו. סיכמנו יחד עם הרב הראשי לעשות כל מה שאפשר על מנת להגדיל את הארגון החשוב הזה. בכוונת תחילה, ובעצה אחת עם הרב הראשי העדפתי שלא להגיע לזיץ בליל שבת, חשוב שהבחורים היקרים האלו יתעסקו אך ורק בתורה".

יונתן סבג, אחד מהאחראים על הפרויקט אמר: "הרב הוא המנחה היחידי של הפעולות. ההוראה הברורה שלו היא שאין לנו שום עסק בשום פוליטיקה משום כיוון. רק הגברת לימוד התורה, ורק זה. גם בבית של הרב היו רק בחורי ישיבות, באופן שכל אחד היה יכול לדבר עם הרב סביב השולחן מלב אל לב על מה שצריך. יש בבת ים עוד ארגונים לבני ישיבות, אבל אנחנו לא עוסקים לא בבניינים ולא במוסדות ולא בפוליטיקה, אלא רק איך ללמוד יותר. זה ארגון שכולו רק קודש".

השארת תגובה