התושבים יקבעו: האם אלעד 'תיסגר' בלילות?

בעקבות עליה בגניבות רכבים בעיר והתפרצויות לבתים ובתי עסק, הועלתה הצעה לסגור את הכביש החדש בשעות הלילה בין חצות לשש בבוקר • בכדי לא 'להנחית' גזירות על הציבור, תושבי העיר הם אלו שיקבעו בעניין השער בשעות הלילה

כביש גישה - השער החדש
כביש גישה - השער החדש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היענות רבה נרשמה השבוע במשרדי העירייה על ידי תושבים רבים, בעקבות הפניה לשמיעת דעת הציבור באשר לסגירת או פתיחת הכביש החדש לעיר בשעות הלילה.

כזכור, בשבועות האחרונים הותקן שער כניסה חדש ומשוכלל בכניסה החדשה, כאשר השער הותקן בהנחייתם של רבני העיר, המרא דאתרא הגר"מ מלכא והמרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן, שסיירו במקום יחד עם ראש העיר ישראל פרוש, עם פתיחתו של הכביש החדש.

מטרתו של השער החדש, על פי מה שהסבירו הרבנים, קשורה להלכות עירוב, כאשר פתח שני לעיר יכול ליצור מצב הלכתי חדש והגדרה של 'מפולש', כאשר לדעות שונות הדבר מפחית את הידור העירוב העירוני.

לאחר הסיורים בשטח ולאחר דיון הלכתי מעמיק, הוחלט על התקנת השער שייסגר מידי כניסת שבת באופן אוטומטי עד למוצאי השבת, כאשר על מנת לאפשר יציאת וכניסת רכבי חירום, הותקן גם שער קטן בצדו של השער הגדול, שיאפשר יציאה וכניסה בלי לפגוע ברמת ההידור של העירוב העירוני. כמו כן, עם השלמת התקנת השער, תוקם בנוסף עמדת שמירה עם שליטה חשמלית על כל מנגנון השער.

במקביל, במהלך החודשים האחרונים נרשמה עליה בגניבות רכבים בעיר והתפרצויות לבתים ובתי עסק, כשההערכות הן שחלק מהתופעה מתרחשת בעקבות הכניסה החדשה המאפשרת דרכי הגעה ומילוט קלים יותר ומהירים יותר. בעקבות כך, הועלתה הצעה לסגור את הכביש החדש בשעות הלילה בין חצות לשש בבוקר.

אלא שכבר בהעלאת ההצעה הדגיש ראש העיר כי יש לבחון את רצון הציבור בנושא, כדי שלא 'להנחית' גזירות לא רצויות. ואכן, כדי לשמוע את דעתו של הציבור פורסמה בשבוע שעבר פניה לתושבים להביע את דעתם בשאלה זו ובמהלך השבוע האחרון הגיעו מאות תגובות מתושבים שחלקם אף מנמקים את דעתם באופן מפורט.

בימים הקרובים ישוקללו כל הנתונים שהגיעו והתוצאות הן שתכרענה באשר לעתידו של השער בשעות הלילה. אז אם עוד רציתם להגיב ולהביע את דעתכם, אתם יכולים לעשות זאת במייל elad4u@elad.muni.il, או בפקס שמספרו 03-9078153.

השארת תגובה