אלפי בנות סמינר יצאו למחאה מול 'נשות הכותל'

ארגוני הרפורמים נערכים לפרובוקציית ענק ברחבת הכותל • בהוראת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, יצאו בנות הסמינר לתפילת מחאה • פרסום ראשון: כך התייחס הרב לחשש מהסתה לפני הבחירות

הגרח קנייבסקי עלה לרגל בירושלים, צילום דוד זר (67)
הגרח קנייבסקי עלה לרגל בירושלים, צילום דוד זר (67)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אלפי בנות סמינר יצאו ביום שישי, ראש חודש אדר ב', לרחבת הכותל המערבי, במחאה נגד ארגוני נשות הכותל המתכוונים לערוך במקום מפגן המוני. את ההכרעה על דרך המחאה נתן מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שהתבטא כי אין מה לחשוש שזה יגביר את ההסתה לפני הבחירות.

פעולות הפרובוקציה של נשות הכותל מוכרות ומתקיימות מדי ראש חודש, אך השבוע, הודיעו על כוונתן לערוך מפגן גדול בהשתתפות כ-1,000 נשים, לציון 30 שנה להקמת הארגון.

על פי הפרסום של העיתונאי אלי שלזינגר בבחדרי חרדים, ראשי נשות הכותל הגישו בקשה לרב הכותל הגר"ש רבינוביץ, לאשר להם להשתמש במערכות הגברה באירוע, בהתאם לנוהל "רחבת תפילה – תפילות בלבד", האמור לאפשר להן זאת.

רב הכותל סירב להיענות ל'נשות הכותל' וכתב: "הפעלת רמקולים לתפילת נשים מנוגדת להלכה כפי שקבעו גדולי הפוסקים לאורך כל הדורות, ולא עומדות בתנאי מנהג המקום. מיותר לציין כי מעולם לא נעשה שימוש כזה ברחבת הכותל המערבי".

הרב רבינוביץ' אף נקט בתכסיס, שעשוי להביא לתוצאה בה דווקא הקבוצה החרדית תזכה למערכת כריזה, וזאת בכפוף לספירת קהל של מומחה חיצוני, וכה כתב: "לאור כך שהתקבלה בקשה להפעלת מערכת הגברה במקביל ע"י גוף אחר, בכוונתי לחרוג מהנוהל ולא לאפשר מערכת הגברה אא"כ יהיה להם כפול משתתפים מקבוצתכם. (וזאת בכפוף לכך שהנכם תעמדו בנוהל אי הכנסת ספרי תורה).

לדבריו, "בכוונת הקרן להסתייע ביועץ מקצועי אובייקטיבי מר אורי עג'מי מחברת אגם בטיחות המומחה בתחום של ספירת קהל אשר יסייע בקביעה בדבר היקף המשתתפים".

על רקע הפרובוקציה הצפויה, עלו עסקני ירושלים למעונו של שר התורה הרב קנייבסקי, וזה הכריע כי על בנות הסמינר לצאת לרחבת הכותל בבוקר יום שישי, לתפילה ולמחאה. עצרת בנות הסמינרים תחל בשעה 6:30 בבוקר.

השארת תגובה