ראוכברגר ביטל השתתפות בכנס בגלל הקונסרבטיבים

מ"מ ראש העיר אליעזר ראוכברגר ביטל השתתפותו בכנס לשכת שמאי המקרקעין, מאחר והכינוס התקיים בבניין השייך לקונסרבטיבים: "תנועה שחרתה על דגלה את הכפירה בתורת ישראל"

אליעזר ראוכברגר
אליעזר ראוכברגר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

קידוש השם: מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק תכנון ובניה, אליעזר ראוכברגר (דגל התורה), ביטל השבוע ברגע האחרון את השתתפותו בכנס הארצי של לשכת שמאי המקרקעין, לאחר שהתברר לו כי האכסניה שבה התקיים האירוע משויכת וקשורה לקונסרבטיבים.

מדובר בכינוס השנתי של לשכת שמאי המקרקעין בישראל, שהתקיים השנה בירושלים באכסניה ברחוב אגרון בעיר. יו"ר הלשכה, מר חיים מסילתי, הזמין את ראוכברגר, כמחזיק תיק תכנון ובניה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, להשתתף בכינוס ולשאת דברים. ראוכברגר אישר את השתתפותו. ביום שני, דקות אחדות טרם צאתו לאירוע, ביקש ראוכברגר לברר היכן האירוע מתקיים, ומשהתברר לו כי מדובר במבנה הקשור לתנועה ליהדות מסורתית (קונסרבטיבים), החליט על אתר לבטל את השתתפותו באירוע, והודיע על כך למארגנים.

ראוכברגר התנצל בפני ראשי לשכת שמאי המקרקעין על אי הנעימות שנגרמה, והבהיר כי הוא מכבד אותם ומברך אותם על פועלם, אולם צר לו על כך אך אין באפשרותו להשתתף בכינוס המתקיים באכסניה כזו של תנועה שכולה כפירה ומגמתה היא להרוס את העם היהודי ומסורת ישראל. כן הבהיר לראשי לשכת שמאי המקרקעין, כי ישמח להגיע אליהם לכל מקום אחר בהזדמנות הראשונה.

ראשי התנועה הקונסרבטיבית תקפו את ראוכברגר על התנהלותו, אך הוא הבהיר כי אינו נרתע מהתקפותיהם ומביקורתם, והדגיש כי מדובר בתנועה שחרתה על דגלה את הכפירה בתורת ישראל והפגיעה במסורת ישראל ובעם ישראל, וכשליח ציבור של תושבי ירושלים, לכבוד הוא לו לסרב להגיע למקום כזה שכל מטרתו היא פגיעה בעם היהודי.

ד"ר יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית הגיב לדברים: "תארו לכם שסגן ראש עיריית וינה, או פראג או פריז היה עוזב מרכז קהילתי, בגלל שהוא ימרכז יהודי'. מהומת אלוהים היתה פורצת, וישראל הרשמית היתה דורשת – בצדק – שהאיש יודח מתפקידו. תארו לכם לא רק שזה קרה, אלא שאותו סגן ראש עיר עוד שלח הודעה לעיתונות, בה התרברב ("קידוש השם!") שברגע שהוא גילה שהמקום יהודי – הוא קם ועזב. אז זה מה שקרה היום בירושלים. מ"מ ראש העיר, אליעזר ראוכברגר, חשף שאין בו קורטוב של ממלכתיות ויש בו אפס כבוד למשרה בה הוא מכהן. ירושלים היא בירת העם היהודי, וממלא מקום ראש העיר אינו אזרח פרטי. אני קורא לראש העיר משה ליאון לקרא לממלא מקומו לשיחת הבהרה ולהוציא בסופה התנצלות בשם העירייה."

השארת תגובה