ב'עטרת רחל' חגגו חצי יובל

בסמינר 'עטרת רחל' הספרדי חגגו חצי יובל משנת תשנ"ד-תשע"ט יחד עם מאות תלמידות, בוגרות ואימהות

עטרת רחל
עטרת רחל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים אלו חגג סמינר 'עטרת רחל' בבני ברק 25 שנים ליסודו. במעמד מרגש ורב רושם השתתפו מאות בוגרות הסמינר שהגיעו מכל רחבי הארץ, וכן אימהות למאות תלמידות הסמינר.

כזכור, סמינר 'עטרת רחל' הוקם כמענה לבנות עדות המזרח, שחפצו ללמוד במקום המחנך לערכי תורה וקדושה, צניעות וטהרה, בלי לשנות מהמסורה, בד בבד מקבלות הבנות מענה מקצועי בדמות רמה לימודית גבוהה. והוא מנוהל כיום ע"י הגב' צביה בוכריץ.

הערב נפתח במקהלה מרגשת בשיר "מי שברך אבותינו הוא יברך את כל הקהל הקדוש הזה". את האירוע כבדו בבואם רבנים ואישי ציבור, ביניהם ראש ישיבת "כסא רחמים" הגאון רבי מאיר מזוז, נשיא הסמינר. ראש הישיבה נשא דברים על אודות חבלי ההתחלה ועד השגשוג כיום באיכות ובכמות.

הגאון רבי צמח מזוז, ראש מוסדות 'כסא רחמים' נשא דברים מרטיטים על מסירות נפשה של הסבתא 'רחל' שעל שמה קרוי הסמינר. בעת שבעלה הלך לכתת רגליו לעיר הגדולה, כדי להחיות נפש משפחתו, נשארה הסבתא רחל לבדה, יחד עם בנה יחידה, כדי שיגדל בחממה רוחנית מתאימה. למרות שהמגורים הרחק מן העיר הגדולה היו כרוכים בויתור על נוחות ורווחה, היא עשתה הכל למען חינוך בנה. זוהי המורשת עליה אנו מחנכים את תלמידותינו-בנותינו.

ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין חיזק את הצוות החינוכי בסמינר. הוא ציין כי כפי שכתוב בפרשת השבוע, "ויצאו… מלפני משה" ההצלחה החינוכית של המוסד נמדדת בהמשך הצמיחה גם כשכבר לא צמודים למקור היניקה. לראות את הבוגרות של סמינר "עטרת רחל" לאחר שנים רבות שיצאו מהסמינר, כשהן עדיין אוחזות ב'עטרת', זהו אות לכך שהחינוך האיכותי חדר עמוק.

הרב פנחס צברי, מן המסייעים בהקמת הסמינר דאז, כיום סמנכ"ל "מי ברק", נשא דברים בסימן "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו". הוא תיאר את הסיעתא דשמיא המופלאה שהסמינר זכה לה בהקמתו, נגד כל הסיכויים, כי מי שהולך עם הקב"ה ועושה רצונו, זוכה לסיוע שמימי.

השארת תגובה