גם בחנויות: נאסר שילוט דיגיטלי בבני ברק

בעקבות פניות הרבנים והמחנכים: וועדת השילוט העירונית החליטה לאסור שילוט דיגיטלי בחנויות ובחוצות העיר • יו"ר הוועדה, חבר הנהלת העיר, הרב חיים מאיר לנגסאם: "לבני ברק יש אופי ייחודי, הרבנים והתושבים שמו אותנו כאן כדי לשמר אותו"

שלט דיגיטלי
שלט דיגיטלי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ועדת השילוט העירונית, בראשותו של חבר הנהלת העיר ונציג הסיעה הכלל חסידית הרב חיים מאיר לנגסאם, קיבלה החלטה גורפת האוסרת הצגת שילוט אלקטרוני בחנויות ובחוצות העיר. זאת, לאחר שאל שולחן הוועדה הגיעו תלונות על שילוט אלקטרוני לא הולם, שהוצב על ידי בעלי עסקים באזורים שונים ברחבי העיר, מה שגרם לפגיעה קשה בתושבים הנמנים ברובם המכריע על ציבור החרדים לדבר ה', ומבקשים שבני ברק תהיה עיר נקיה מזוהמת ותועבת הפרסומים הבלתי הולמים.

בדיוני הוועדה השתתפו גם הגב' רובינשטיין מנהלת מחלקת השילוט, מר שוע דאהן התובע העירוני והרב מאיר סלמון.

הוועדה קיבלה חוות דעת הלכתיות ומשפטיות, נועצה ברבני העיר ובאישי חינוך, ואף פנתה בנושא לראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, שהביע תמיכה נלהבת במהלך של הסרת השילוט האלקטרוני מרחבי העיר.

בתום דיונים ממושכים, שהתפרסו על פני שלושת הדיונים שהספיקה הוועדה לקיים מאז כינונה לאחר הבחירות לרשויות המקומיות והקמתה של מועצת העיר החדשה, החליטה הוועדה בראשותו של הרב לנגסאם לאסור באופן גורף הצבת שילוט אלקטרוני בחנויות ובחוצות העיר, מבלי להיכנס לבדיקה אודות התכנים המוצגים על גבי המסכים האלקטרוניים. עם זאת, הוועדה החליטה להחריג ולהתיר הצבת שילוט אלקטרוני שגודלו יהיה סביר, ושיכיל אך ורק מלל המציג את שעות הפעילות והשירותים או המוצרים הנמכרים בחנות או בבית העסק. עוד נמסר, כי בימים הקרובים ינוסחו התקנות בצורה מסודרת, ויופצו לבעלי העסקים בעיר.

יו"ר הוועדה הרב חיים מאיר לנגסאם מבהיר, כי מדובר בהחלטה נוספת המצטרפת לשורת החלטות שהעביר בכהונתו הקודמת בוועדת השילוט, כשהיעד הוא להותיר את בני ברק עיר המתאימה לציבור החרד לדבר ה': "לבני ברק יש אופי ייחודי", אומר הרב לנגסאם, "היא אינה דומה לכל הערים האחרות בארץ ובעולם. יש לה היסטוריה ובעזרת ה' יש לה גם עתיד מזהיר כעיר של תורה וחסידות. למרבה הצער ישנם בעלי עסקים שאינם מבינים את הנושא הבסיסי הזה, ומבקשים להביא לכאן שיטות פרסומיות שגם במקומות אחרים הן לא ראויות, על אחת כמה וכמה בעיר כמו בני ברק".

הרב לנגסאם מדגיש: "נבחרנו ונשלחנו למועצת העיר על ידי הרבנים ועל ידי תושבי העיר, כדי לשמר את האופי הייחודי הזה, ואנחנו עושים ככל יכולתנו כדי למלא את שליחותינו על הצד הטוב ביותר".

השארת תגובה