"מעצבים ניקיון": תחרות יוצאת לדרך

כחלק מפעילות העירייה להעלאת המודעות לשמירה על סביבה נקייה ואיכות חיים, ישתתפו כלל בתי הספר בעיר בתחרות סלוגנים בנושא ניקיון העיר ושמירה על חזות העיר

בנין העיריה תחרות ניקיון
בנין העיריה תחרות ניקיון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית רחובות, באמצעות אגף חזות העיר ואגף החינוך והנוער, משיקה בימים אלו תוכנית לשיפור חזות העיר במסגרתה תיערך תחרות עירונית בקרב כלל תלמידי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בעיר, זאת כחלק מתהליכי הסברה חינוכית להעלאת המודעות על חשיבות השמירה על הניקיון והסביבה. התחרות תיערך בקרב תלמידי 55 בתי ספר בעיר.

בימים האחרונים פונה אגף החינוך למנהלי בתי הספר בבקשה להפעיל את התלמידים שיבחרו ויכינו סלוגן בנושאי חזות העיר וחשיבות השמירה על הניקיון. מתוך כלל ההצעות שיוגשו לעירייה, ייבחרו 10 סלוגנים מובילים על ידי ועדת שיפוט עירונית, שחבריה יורכבו מנבחרי ונציגי ציבור ומנהלים מקצועיים רלוונטיים בעירייה.
10 הסלוגנים שייבחרו ישתתפו ב'תחרות גמר' מטעם העירייה. שלושת הסלוגנים שיזכו במרב ההצבעות של חברי הוועדה, ובשקלול בחירת התושבים, יעוצבו בהתאם ויפורסמו באופן קבוע על צי משאיות האשפה הפועלים בשירות עיריית רחובות.

הסלוגן שיצבור את מירב הנקודות של השופטים יזכה את תלמידי בית הספר שהוגש מטעמו, בנוסף לפרסומים, גם באירוע הפנינג בית ספרי.
כמו כן, שלושת הסלוגנים הזוכים יפורסמו בשלטי חוצות ברחבי העיר כחלק מקמפיין הסברה להעלאת מודעות לשמירה על ניקיון הסביבה, כולל שם בית הספר שהגיש את הסלוגן.

יצוין, כי הרכב חברי ועדת השיפוט יורכב ממלאי מקום וסגן ראש העיר- מחזיק תיק החינוך זהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר ופרויקטים קהילתיים יניב מרקוביץ', מ"מ מנהל אגף חזות העיר, ערן יחיא, מנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן, דוברת העיריה, אביטל רגב קיסר, נציג/ת הנהגת ההורים העירונית ונציג/ת ציבור, מרכזת הפרויקט – שרונה שלומי.

ראש העיר, רחמים מלול שעודד את המיזם מסביר, "כחלק מההשקעה בתחום חזות העיר ובמסגרת המאמצים להעלאת המודעות לשמירה על ניקיון הסביבה, החלטנו לעשות זאת בדרך יצירתית שתרתום את הדור הצעיר בעיר, ותאפשר לו לעסוק בכך במסגרת פעילות החינוך הפורמלי. זוהי הצהרה ברורה של מדיניות עירונית, השמה בראש סדר העדיפויות את איכות החיים בעיר".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' שהשיק את התוכנית אומר, כי "התכניות המגוונות לשיפור חזות העיר יוצאות לפועל בזו אחר זו, כחלק מתכנית כוללת שמטרתה לשפר את ניקיון וחזות העיר ולהצעיד את רחובות קדימה גם בתחום זה".

לדבריו, עד כה גדלו תקציבי חזות העיר ואף הוגברה המודעות סביב הנושא, לקראת ביצוע פעולות משמעותיות יותר שתכליתן שיפור ושדרוג המערכות והנראות של המרחב הציבורי.

ממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק החינוך זהר בלום מציין, כי "חינוך לניקיון ומודעות סביבתית הוא חלק מהערכים החשובים שאנו מבקשים להקנות לדור הבא של העיר. אין לי ספק שהתחרות הזו תוכיח את עצמה, ויהיה קשה מאוד לבחור את הסלוגנים הזוכים. התלמידים הם השגרירים הכי טובים ומחויבים, הם גורם משפיע משמעותי על ההורים והסביבה ולכן הם גורם מניע של תהליכי השמירה על ניקיון העיר והסביבה. מערכת החינוך העירונית נרתמת בשמחה למשימת ההסברה והעלאת המודעות, ונפעל יחד להוביל שינוי תפיסתי".

השארת תגובה