מנטרים: מערכת "העיר החכמה" זכתה בפרס

שיתוף פעולה במחקר חדשני שהתקיים בין עיריית רחובות לאוניברסיטת תל אביב (ביה"ס להנדסת אלקטרוניקה), זיכה את אגף התקשוב בפרס הוקרה שנתי

עיר חכמה
עיר חכמה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תכנית 'עיר החכמה' הארצי שהושק בשנה שעברה ברחובות, מכיל שורה של פרויקטים פורצי דרך שהעיר רחובות זכתה לפחות בחלקם להיות הראשונה להוכיח את יעילותם.

כזכור, בשנה שעברה הושק פרויקט ה"עיר החכמה" ברחובות במעמד שר התקשורת איוב קרא, כאשר חלק ניכר מהפרויקט הוא מערכת ניהול גלים מילימטריים, שעיריית רחובות פרסה ברשת עורקים ברחבי העיר. המערכת הזו היא שמנהלת את מערך התקשורת בעיר.

מסתבר כי למערכת זו, הפרושה בכל העיר, יש שימוש נוסף: ניטור מזג האוויר, שכן זמן קצר לאחר הקמת המערכת הנ"ל התברר, כי יש בידי העירייה מידע נתוני רדיו בעל ערך מחקרי רב בנושא ניטור מזג האוויר.

יצוין, כי מחלקת התקשוב באגף הביטחון, בטיחות, תקשוב ושירות שיתפה פעולה במחקר ייחודי וראשוני עם צוות מחקר מאוניברסיטת ת"א ברשות פרופ' חגית מסר ירון ופרופ' פנחס אלפרט, כאשר במסגרת המחקר בנתה עיריית רחובות ממשק ייחודי להעברת מידע בזמן אמת עבור אוניברסיטת ת"א – בית ספר להנדסת אלקטרוניקה.

אנשי מחלקת התקשוב, גד שעובי וסגנו רועי גמליאלי העבירו נתונים פיזיקליים שהופקו מהמערכת על מנת שישמשו למחקר בתחום חיזוי מזג אוויר ומיקרו אקלים בתוך ערים, המבוסס על גלים מילימטריים.

צוות חברת,SMBIT שהיא ספק המערכת, סייע בנושא.

מסתבר, כי שיתוף הפעולה במחקר החדשני הזה זיכה את אגף הביטחון, בטיחות, תקשוב ושירות בפרס הוקרה שנתי על שיתוף פעולה עירוני אקדמי מטעם הפורטל המוביל בישראל בנושאי טכנולוגיה – "אנשים ומחשבים" . הפרס הוענק לגדי שעובי, מנהלת מחלקת התקשוב באגף הביטחון, בטיחות ותקשוב ולסגנו, רועי גמליאלי בטקס השנתי שערך "אנשים ומחשבים".

אליצור זרחי, מנהל אגף ביטחון, בטיחות, תקשוב ושירות בעיריית רחובות אומר, כי "מערכת ה"עיר החכמה" מקדימה את זמנה ומשמשת אותנו גם בסיוע למחקר מדעי. מערכת זו מהווה דוגמא ומודל לרשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ אשר מגיעות לרחובות כדי ללמוד מאתנו כיצד עושים זאת נכון. אני גאה על כך שהיא מועילה גם בשימושים נוספים, שאנו מקווים כי ישרתו בסופו של דבר, את תושבי רחובות".

גדי שעובי, מנהלת מחלקת התקשוב הביע סיפוק מהזכייה בפרס ואמר, "אנו שמחים לשתף פעולה עם מחקר חדשני של אוניברסיטת תל אביב. על פי התכנון – בתום המחקר ניתן יהיה לספק לתושבי העיר נתוני מזג אוויר ברמה מקומית מדויקת, עד לרמת הרחוב".
תמונה

השארת תגובה