פרויקט צלילה: תלמידים בסיכון יצאו לקורס באילת

פרוייקט 'נוח"ם' האחראי על בני הנוער בסיכון, יצא בתוכנית ייחודית להעצמת התלמידים וזאת באמצעות קורס צלילה בן שבוע שהתקיים באילת

פרויקט נוחם
פרויקט נוחם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האגף לשירותים חברתיים בעיריית רחובות באמצעות המחלקה לנוער מיישם מזה שנים אחדות את מדיניות משרד הרווחה במסגרת הפעלת הפרויקט הייחודי 'נוח"ם' – נוער חרדי מנותק – לבני נוער חרדי בסיכון בעיר.

הפרויקט פועל מזה כ- 5 שנים בשכונת דניה בעיר, בשיתוף גורמים בקהילה והמערכות הפורמאליות המוסדיות בעיר כאשר בשנה האחרונה הוחלט על הרחבת הפעילות והעברתו למרחב הפתוח.

אי לכך ובהתאם לזאת יצאו תלמידי המחלקה לשבוע של פעילות מהנה במסגרת 'קורס צלילה' באילת, אשר לווה וגובה על ידי הגורמים המוסמכים.

פרויקט נוח"ם פועל בין היתר, לאיתור צרכים וקידום נוער חרדי בקהילה והוא מעניק מענה יישובי כולל לבני נוער חרדים אשר התקשו להתמיד במסגרות נורמטיביות (חינוכיות, משפחתיות וקהילתיות).

במסגרת הפרויקט פועלים מדריכי נוער בשכונות לצורך איתור וטיפול בבני הנוער, קיום פעילות פנאי, הפנייה ויצירת דמות משמעותית עבור בני הנוער ומשפחותיהם.

עו"ס דוד שובלי, רכז הפרויקט מסביר, כי "הקורס הינו חלק מהתהליך הטיפולי שהנערים עוברים על מנת לאפשר חוויה טובה של הצלחה, התמודדות עם קשיים ושיפור תפקודם הכללי בחייהם ובקהילה. הנערים חוו שבוע מאוד מאתגר עם חוויה מאוד ייחודית ומעצימה, שללא ספק מוסיפה המון יכולות אישיות ותחושה של הצלחה שבתקווה תאפשר להם להמשיך להתקדם ולשפר את חייהם בצורה ניכרת."

אירית שיפריס, מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירית רחובות ציינה, כי "במסגרת פעילות האגף למען נוער בסיכון, וכחלק ממדיניות הרשות לפיתוח מענים המותאמים לצרכים של אוכלוסיות שונות בעיר- המרחב הפתוח לנוער חרדי בסיכון פועל במשך כל ימות השנה במגוון דרכים מקוריות – וקוצר הצלחה".

השארת תגובה