בג"צ דחה עתירה: "המזבלה הפיראטית לא תיהרס"

בהתישיבות מאשימים: "בג"ץ במפגיע מתערב בסדרי עדיפויות ובלוחות זמנים של המנהל האזרחי לאכיפה ולהריסה כשמדובר בבתים של יהודים ביהודה ושומרון"

מיזבלה
מיזבלה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בג"ץ דחה עתירה שהגישו תנועת 'רגבים', ועד מתיישבי השומרון ואנשי היישוב צופים נגד המנהל האזרחי, בגין אי הריסת המזבלה הפיראטית בקלקיליה הסמוכה.

מדובר במזבלה בלתי חוקית המהווה סכנה מפני זיהום איכות הסביבה בגין שריפת הפסולת המתקיימת בו.

יצוין כי הפסיקה המקוממת נתנה על אף שבהחלטתם גילו השופטים זיקה לטענות העותרים, כאשר בין היתר כתבו, כי "אמנם תחנת המעבר החלה לפעול ללא היתר כדין… ואף כיום הנושא טרם הוסדר". עוד כתבו השופטים, כי, "אין חולק כי פעולות האכיפה שבוצעו לא מנעו את השרפות באתר".

למרות האמור, החליטו השופטים לאפשר למזבלה להמשיך לפעול והעתירה נדחתה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את ההחלטה,ואמר, כי "בג"ץ במפגיע מתערב בסדרי עדיפויות ובלוחות זמנים של המנהל האזרחי לאכיפה ולהריסה כשמדובר בבתים של יהודים ביהודה ושומרון, וזאת ראינו בעמונה, בעפרה ובנתיב האבות, ואף מצא לנכון להתערב בחקיקה של נבחרי ציבור, אך כאשר הדבר נוגע לפעולות לא חוקיות של הציבור הערבי ביו"ש, אף כשפעולות אלו הן מסכנות חיים ומזיקות הן לציבור הערבי והן לציבור היהודי, קובע בית המשפט כי אינו מתערב בסדרי עדיפויות באכיפה במנהל האזרחי, ואף מכשיר בפועל מקום לא חוקי מסוג זה".

מתנועת רגבים נמסר, כי "ברחבי יהודה ושומרון פועלות מעל מאה מזבלות פיראטיות ערביות הגורמות לזיהום אוויר ופגיעה סביבתית חמורה, בשעה שהרשויות הישראליות נדרשות לשנע את האשפה בעלות אסטרונומית לאתרים מוסדרים בתוך תחומי הקו הירוק. מצער ששופטי בג"ץ העדיפו להסתתר מאחורי מסך העשן המיתמר מהמזבלות, ולתת יד לכניעה לטרור הסביבתי, במקום להוציא צו מוחלט לסגירת המזבלה שנולדה בחטא".

השארת תגובה