יותר אנטנות – פחות קרינה

"בניגוד לדעה הרווחת בציבור, יש קשר ישיר בין היעדר פרישת אנטנות לעוצמת הקרינה ככל יש יותר אנטנות, העוצמה פוחתת, מה גם שישראל עומדת בסטנדרטים החמורים בעולם"

אנטנה סלולארית
אנטנה סלולארית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן נאם היום בכנס החדשנות 2019 של השלטון המקומי והתייחס למאמצים שהמשרד משקיע כדי לעמוד בכללי התקן המחמירים.

כהן התייחס למיתוס בדבר סכנה בריאותית מפני קרינה מייננת הנפלטת מהאנטנות, ואמר, כי "בניגוד לדעה הרווחת, השימוש במספר רב של אנטנות מצמצם את החשיפה לקרינה, מה גם שמדינת ישראל עומדת בסטנדרטים החמורים בעולם בנושא זה".

הוא הוסיף, כי "השלטון המקומי הוא גוף חשוב במימוש יעדי הדור החמישי והאצת הסיבים האופטיים, וזאת באמצעות תכנון יעיל של פרישת תשתיות תקשורת.
מידי חודש כ- 30 אלף בתי אב מונגשים לסיבים האופטיים שיהנו בעתיד מפירות המהפכה."

כהן דיבר על הקשר ההדוק בין השלטון המקומי להצלחת יעדי משרד התקשורת ואמר, כי "לשלטון המקומי תפקיד חשוב במימוש יעדי הדור החמישי באמצעות תכנון יעיל של פרישת הסיבים האופטיים ברחבי הערים".

"בעקבות הגברת התחרות, מונגשים כ- 30 אלף בתי אב כל חודש לסיבים האופטיים. אני תקווה כי גם חברת בזק תניע את פרוייקט הסיבים שלה". אמר.

לדבריו, "יסוי רחב בדור החמישי מחייב הגברת פרישת אנטנות מכלל הסוגים. בניגוד לדעה הרווחת בציבור, יש קשר ישיר בין היעדר פרישת אנטנות לעוצמת הקרינה ככל יש יותר אנטנות, העוצמה פוחתת, מה גם שישראל עומדת בסטנדרטים החמורים בעולם".

תגובה אחת
  1. בדברים הללו יש חצי אמת אחת ושקר מגמטי אד.
    החצי אמת הוא שככל שיש יותר אנטנות יש פחות קרינה, זה נכון אבל רק בהתייחס לקרינה מהסלולרי שלכם. בהקשר של החשיפה מאנטנות, ככל שיש יותר אנטנות יש יותר סיכוי שתחפשו ליותר קרינת רדיו , ביותר תדרים, מיותר אנטנות, בכפייה 24 שעות ביממה.

    השקר הוא שלא רק שהסטנדרטים לא מחמירים הם בכלל לא מגנים מהשפעות ארוכות טווח. למעשה הם מבוססים על הנחת היסוד השגויה שאין כאלה. לכן הם גבוהים מאוד ולא מגנים ולכן גם מי שנחשף לקרינת רדיו נמוכה מהתקן לא מוגן.

השארת תגובה