הליכוד לבג"ץ: לאסור פרסום החלטת היועמ"ש

עם תחילת ההדלפות מהחלטת היועמ"ש: הליכוד עותר לבג"צ בדרישה לעצור את פרסום הודעת מנדלבליט, "התערבות בוטה של השמאל במטרה להפיל את הימין"

יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
יקבל את עיטור העוז? היועמ"ש מנדלבליט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תנועת הליכוד עתרה לפני שעה קלה לבג"צ בדרישה להורות ליועץ המשפטי לממשלה שלא לפרסם את החלטותיו בתיקי נתניהו בטענה כי בתזמון פרסום המסקנות כחודש לפני מועד הבחירות יש בכך משום התערבות בוטה בהליך התקין של הבחירות.

במהלך היום צפוי היועמ"ש לממשלה לפרסם את החלטותיו בתיקי נתניהו. מאז שעות הבוקר ישנם זרזיפי הדלפות מצד עיתונאים מתוך החלטת היועמ"ש מהם עולה כי נתניהו יואשם בתיקי 1000 ו 2000 במרמה והפרת אמונים ואילו בתיק 4000 ההמלצה תהיה להעמידו לדין בעבירת שוחד.

בשל כך מאשימים בליכוד כי "הודעת היועמ"ש לממשלה על כוונתו לפרסם היום את הודעתו היא תוצאה של לחץ בריוני של השמאל בשלוש השנים האחרונות שמטרתו להפיל את ממשלת הימין ולנצח בבחירות שלא באמצעות הקלפי".

בהודעת מפלגת השלטון נכתב, "תנועת הליכוד הגישה לבג"צ בקשה דחופה באמצעות היועץ המשפטי של הליכוד עו״ד אבי הלוי, להצטרף כעותרת ובקשה למתן צו ביניים דחוף המורה ליועמ"ש שלא לפרסם את הודעתו בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות".

בכך הצטרפה תנועת הליכוד לעתירה שהגיש בא כוחה של משפחת נתניהו עו"ד יוסי פוקס, המבקשת לעכב את הודעת היועמ"ש עד לאחר הבחירות, זאת בטענה ש"החלטת יועמ"ש בעת הזאת – לאחר סגירת הרשימות לכנסת – היא חסר תקדים שלא נעשה מעולם בתולדות המשפט הישראלי".

מתוך העתירה:

"ייתכן וכתוצאה מפרסום החלטת היועץ תקבלנה מפלגות שהינן חלק מגוש הימין התומך בראש הממשלה פחות מושבים בכנסת וזאת על אף שהחלטה זו עשויה להתהפך ב-180 מעלות כתוצאה מהשימוע שיתקיים רק לאחר הבחירות, אך יהיה זה מאוחר מדי עבור המפלגות שאיבדו ייצוג בכנסת ו\או תפקידים בממשלה שתקום, כתוצאה ישירה מהפרסום הזה".

"המדובר במקרה חסר תקדים מאז קום המדינה, שבו תימסר "החלטה" מסוג זה כנגד ראש ממשלה מכהן והזהירות הנדרשת והמתבקשת גדולה לעין שיעור בכל הנוגע למניעת התערבות במערכת הבחירות".

השארת תגובה