בנט לטראמפ: "תחשוף את 'תכנית המאה'"

״כולם מתכננים את המדינה הפלסטינית מעל ראשנו (האמריקאים, הנסיך הסעודי, הפלסטינים, המלך הירדני, נשיא טורקיה ארדואן) חוץ מאיתנו, עם ישראל״

השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו
השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו השר נפתלי בנט, צילום: דן ריטבו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בדברים שנשא בפני באי ועידת השלטון המקומי שנערך במרכז הירידים בתל אביב, פנה שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, לנשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ ודרש ממנו לפרסם את 'תכנית המאה' לפני הבחירות בישראל.

בנאומו פנה בנט לנשיא טראמפ בדרישה שיפרסם את ״תכנית המאה״ עליה עובד הממשל האמריקאי לציבור הישראלי טרם מועד הבחירות.

בנט פתח את דבריו כשהוא מתאר את אי הוודאות בה נמצאת מדינת ישראל כרגע, באומרו כי ״תחת עננת הספינים מכל עבר, הסכמי הרוטציה של לפיד וגנץ, ים המלל על סרטון לא מוצלח – כמעט מתחת לרדאר מתרחש מהלך שישנה את פניה של מדינת ישראל ויכול להמית עלינו אסון בדמות הקמת מדינת פלסטין. תכנית המאה של טראמפ מתקדמת וכולם יודעים מה יש בה חוץ מהחשובים ביותר – אזרחי ישראל״.

לאחר מכן פנה בנט בשידור חי לנשיא טראמפ ואמר ״לישראל אין ידידה גדולה יותר מארה"ב, ואין ספק שאתה, הנשיא טראמפ, חבר אמיתי של ישראל. יחד עם זאת, חברים לא שומרים סודות אחד מהשני״.

בנט המשיך ואמר, ״כולנו יודעים ש״עסקת המאה״ תוגש מיד אחרי הבחירות בישראל, אבל אנחנו, הישראלים, נמצאים בחשיכה לגבי התוכנית עצמה. נראה שכולם מתכננים את המדינה הפלסטינית מעל ראשנו: האמריקאים, הנסיך הסעודי, הפלסטינים, המלך הירדני, אפילו נשיא טורקיה ארדואן – אנטישמי מובהק – אפילו הוא חלק מהלופ. כולם בתמונה. כולם, חוץ מאיתנו, עם ישראל".

לדבריו, "הציבור הישראלי עומד בפני בחירות מכריעות, שיהוו בעצם משאל עם על הקמתה של מדינת טרור פלסטינית, שתאיים באופן ממשי על הקיום שלנו. מהי עסקת המאה? למה היא מוסתרת מפנינו? האם לנו, הישראלים, לא מגיע לנו לדעת מה עומד לקרות לנו לפני שנלך לבחירות מכריעות אלה? לא מגיע לנו לדעת על מה אנחנו מצביעים ? למרות שאנו מכבדים עמוקות את הנשיא האמריקני, ולמרות שאף אחד לא מטיל ספק בכוונותיו הטובות, אלו אנחנו – הישראלים – שנשלם את המחיר על שגיאה קטלנית זו״.

לאחר מכן, פנה בנט לטראמפ בדרישה ברורה לפרסם את פרטי התכנית – ״הנשיא טראמפ: תן לאנשינו לדעת! (“Let my people know”). הנח את תכנית פלסטין על השולחן. עשה זאת עכשיו, לפני שאנחנו בוחרים את הבחירות שלנו".

"תן לאנשינו לדעת מה יש בתכנית פלסטין, תן לאנשינו לדעת מה מחכה לעם ישראל ולארץ ישראל, תן לאנשינו לדעת מה יקרה לירושלים. אלו החיים שלנו, זו הארץ שלנו, זה העתיד שלנו, וזו הזכות שלנו לדעת ולהחליט על גורלנו״.

השארת תגובה