סכנת האופניים החשמליים: "הסברה בכל כיתות י' בבתי הספר"

אופניים חשמליים – לא משחק ילדים: עיריית רחובות השיקה תוכנית הסברה לכל כיתות י' בבתי הספר בעיר לשימוש בטוח והגנה מפני סכנת האופניים החשמליים

הדרכה אופניים חשמליים
הדרכה אופניים חשמליים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המחלקה לבטיחות בדרכים באגף הביטחון, חירום ובטיחות בעיריית רחובות פועלת במשך כל ימות השנה לזהירות בדרכים ומניעת תאונות בתחומי העיר רחובות.

בימים אלה עסקו במחלקה בהשלמת פרויקט עירוני מקיף בנושא אופניים חשמליים, שעסק בהסברה מעמיקה לתלמידי העיר אודות כללי השימוש בו.

מטרת הפרויקט הייתה ללמד את הרוכבים הצעירים הפוטנציאליים, בדבר הסכנות העומדות בפניהם בעת הרכיבה על אופניים חשמליים, ליצור אצלם תודעה שתוביל לשמירה על הבטיחות ולקיחת אחריות אישית, זאת תוך הקפדה על כללי הבטיחות.

ההדרכה הועברה לכלל תלמידי כיתות י' בעיר, שהם בגיל בו הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת ע"פ חוק. התלמידים עברו הדרכה תאורטית במשך כשעה אשר כללה את מלוא האינפורמציה, ניתוח מקרים ותגובות.

ההדרכה הועברה ע"י חברה ייעודית המתמחה בנושא – אבי בן רפאל – ייעוץ והדכה לבטיחות בדרכים בע"מ המאושרת ע"י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד).

אייל לוי, מנהל מחלקת הבטיחות בדרכים באגף ביטחון, בטיחות וחירום בעיריית רחובות הסביר את מטרת המיזם, "אנו פועלים במגוון דרכים על מנת למנוע תאונות דרכים בעיר, ולעודד תרבות של בטיחות בדרכים וזהירות בכבישי העיר, אחת מהן היא ההסברה".

"פרוייקט ההסברה בנושא האופניים החשמליים לתלמידים הוא חיוני למניעת תאונות דרכים כתוצאה מהשימוש באופנים, ותביא להגברת המודעות, ולפיתוח תרבות נאותה של התנהגות בדרך".

אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך בעיריית רחובות אמרה, כי "החינוך לבטיחות בדרכים הוא אחד הערכים החינוכיים שאנו מנחילים לתלמידים במגוון דרכים במשך כל ימות השנה. אין לי ספק כי העובדה שהתלמידים ערים כעת לסכנות ולתוצאות התנהגות לא הולמת בכביש תמנע תאונות בעיר ובכלל".

השארת תגובה