גל הירש: לא לפסול את טל רוסו

על רקע החלטת יו"ר ועדת הבחירות לפסול ככל הנראה את מועמדותו של האלוף טל רוסו מהתמודדות בבחירות הקרובות, קורא יו"ר מפלגת 'מגן' לשקול את ההחלטה

אלוף במילואים טל רוסו
אלוף במילואים טל רוסו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמש בשעת לילה נודע כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט בדימוס חנן מלצר שוקל להורות על ביטול מועמדותו לכנסת של האלוף טל רוסו, אשר שובץ במקום השני ברשימת העבודה לכנסת.

עילת ביטול המועמדות נובעת מהעובדה, כי טרם חלפו שלושת שנות הצינון הנדרשים על פי החוק, למי ששירת בצה"ל בטרם יכנס לחיים הפוליטיים.

במכתב ששיגר מלצר ליו"ר המפלגה אבי גבאי נכתב, כי "בבדיקת רשימות המועמדים לכנסת עלה כי מועמד מספר 2 ברשימת המועמדים שהגישה מפלגת העבודה הישראלית, נמצא כי מר טל רוסו, כיהן עד לתאריך 10 במאי 2017 , בתפקיד מפקד פיקוד העומק, בדרגת אלוף, במילואים בתנאי קבע".

השופט מלצר ציין, כי על מפלגת העבודה להגיש את תשובתה בתוך שבוע "שכן, לכאורה, מתום שירותו הנ"ל לא חלפו 3 שנים כנדרש".

יו"ר מפלגת 'מגן' תא"ל גל הירש קרא לועדת הבחירות שלא לספול את מועמדותו של רוסו, שכן "הנכונות לשרת במילואים, גם לתקופות ארוכות מאוד כשטובת המדינה דורשת זאת – ראויה להערכה!".

בהודעה שפרסם ציין הירש, "כשעסקתי בהקמתה של מפקדת העומק ביצעתי מאות ימי מילואים במשך יותר משלוש שנים. אין להרשות שההתייצבות לשירות תמנע מאדם לשרת את המדינה בדרכים נוספות. לכן אין מקום לפסול את נכונותו של טל רוסו לשרת כאיש ציבור רק משום שהיה נכון לשרת תקופה ארוכה במילואים בתפקיד חשוב".

השארת תגובה