בפעם השניה: נדחתה בקשת נתניהו למימון המשפט

בליכוד מגיבים: "במטרה להקים ממשלת שמאל של לפיד-גנץ לא בוחלים בשום אמצעי, כולל לשלול מרה"מ נתניהו את זכותו לממן את הגנתו המשפטית, זכות בסיסית שניתנת לכל חבר כנסת"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שפרקליטי ראש הממשלה שיגרו למבקר המדינה בקשה נוספת לקבלת אישור לצורך קבלת כספי תרומות מקרובי משפחת נתניהו לצורך מימון ההגנה במשפטו, נראה כי במשרד המבקר נוטים לדחות גם הפעם את הבקשה.

אמש שיגרה הועדה למתן היתרים שע"י משרד מבקר המדינה, לפרקליטו של ראש הממשלה נתניהו עו"ד נבות תל -צור וליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט את החלטתה בבקשת נתניהו.

ההחלטה כמו גם הפניה, נעשתה בעקבות בפניית פרקליטי ראש הממשלה שהציגו לדבריהם ממצאים חדשים שלטענתם אמורים לגרום למשרד המבקר לאפשר לראש הממשלה לקבל מימון מקרובי משפחתו לצורך ניהול משפטו.

בתגובה לדברים פרסמה תנועת הליכוד הודעה בה היא תוקפת את ההחלטה.

"זאת החלטה שערורייתית וחד צדדית שמכוונת אך ורק נגד ראש הממשלה נתניהו".

"במטרה להקים ממשלת שמאל של לפיד-גנץ לא בוחלים בשום אמצעי, כולל לשלול מראש הממשלה נתניהו את זכותו לממן את הגנתו המשפטית, זכות בסיסית שניתנת לכל חבר כנסת אך כעת נשללת מחבר כנסת אחד שקוראים לו בנימין נתניהו", לשון ההודעה.

פרקליטיו של רה״מ נתניהו הגיבו לדברים והאשימו, כי מדובר, "בהחלטה חסרת תקדים שפוגעת בעקרונות יסוד. לא יעלה על הדעת שתימנע מראש הממשלה הזכות הבסיסית להגנה משפטית שניתנת לכל חבר כנסת".

הם הודיעו כי יפנו לבג"ץ בענין.

השארת תגובה