ראש הישיבה התווה דרך חינוכית לילדי פתח תקוה

הצוות החינוכי בתלמוד תורה 'דגל ראובן' עלו למעונו של ראש ישיבת 'חברון' וליקטו עצות והדרכות • "לתת לילדים הרגשה בלימוד שזה הדבר הכי שמח וטוב, לגרום להם ליהנות"

חינוך
חינוך
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום שלישי, עלו הצוות החינוכי של תלמוד תורה 'דגל ראובן' בפתח תקווה, להיוועצות חינוכית עם ראש ישיבת 'חברון' וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן.

בפגישה השתתפו המנהל החינוכי יוסף רוקח והמנהל ישראל דוד בקר. בין היתר, ביקשו הצוות עצה וברכה לקראת מסיבת החומש שתיערך בקרוב, שם התווה ראש הישיבה דרך חינוכית לצעירי הצאן, וכך נשמעה השיחה:

צוות: איך מחדירים אהבת תורה בצעירי הצאן?

הגר"ד כהן: "ברגע שאנו נראה דוגמא אישית של גישמעאק בלימוד וחיות ואהבת תורה באמת זה יקרין לילדים וכך יזכו לאהבת תורה".

צוות: איזה נקודה צריך להדגיש בתלמוד תורה וכן לקראת מסיבת החומש, על מה לתת דגש?

הגר"ד כהן: "יש להדגיש את נושא השמחה בתורה בתלמוד תורה, ולתת לילדים הרגשה בלימוד שזה הדבר הכי שמח וטוב ולגרום להם ליהנות מכך, וכן במסיבה להדגיש את שמחת התורה ורק כך אפשר לגרום שהילדים ישמחו וייהנו מלימוד התורה".

צוות: כשהילד יגדל תלמיד חכם מה המעשים שלנו בגיל הזה קשורים לכך?

הגר"ד כהן: "אני חושב שיש לזה חלק חשוב מאוד בגיל הזה, וכפי שמובא 'מצדיקי הרבים' וכו' והאנשים שיכולים להיות בטוחים בעולם הבא זה מלמדי תינוקות שיש להם את הזכות להשפיע על הילד בגיל כל כך צעיר וזה לדורי דורות, אני למשל זוכר את הרב שלי ר' ישראל זקס שהוא לימד אותי ביבנה והיה לו כזו שימחה וגישמעאק בתורה שאני זוכר את זה עד היום אז בטוח זה משפיע ויש לכם חלק גדול. אשריכם".

השארת תגובה