פתח תקווה שולחת נציגים לכנסת ישראל

אוריאל בוסו הוצב במקום העשירי ברשימת ש"ס, אליהו ברוכי הוצב במקום 10 ברשימת 'יהדות התורה' • למי מהם יש סיכוי, מה המסר הסמוי שמעבירה 'דגל', והסיכום השקט על תפקיד סגן השר – כל הפרטים

אוריאל בוסו- צילום יעקב כהן (1)
אוריאל בוסו- צילום יעקב כהן (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שני חברי מועצת העיר פתח תקווה, נבחרו אחר כבוד לככב ברשימות החרדיות שהוגשו לוועדת הבחירות, לקראת הבחירות לכנסת ה-21. הראשון והריאלי יותר הוא מ"מ ראש העיר אוריאל בוסו, האחר במקום של כבוד הוא חבר המועצה אליהו ברוכי.

כמקובל במפלגות החרדיות, זהות המועמדים לכנסת נקבעת ברגע האחרון, על ידי ראשי המפלגות ובברכת גדולי התורה ומועצות הגדולים והחכמים.

בליל חמישי, התכנסת מועצת החכמים של ש"ס בראשות נשיא המועצת מרן חכם שלום כהן, וקבעה את זהות הרשימה. לאחר דין ודברים, הכריז חה"כ יואב בן צור על סדר הרשימה, שם תפס את מקומו בבטחה יו"ר ש"ס פתח תקווה אוריאל בוסו.

בוסו קיבל את המקום השמיני (שבהמשך הוזז לעשירי כשחלו שינויים בשל אזרחות אחד המועמדים ומתן מקום לתלמידו של הגר"י מזוז), ומסומן כפנים החדשות והרעננות של הרשימה הארצית. הוא גם מהווה נציג הרשויות המקומיות, לצד ראש עיריית בית שמש לשעבר משה אבוטבול.

את מקומו קנה בוסו בזכות הצלחתו בבחירות המקומיות, שהתבטאו לא רק בהגדלה טכנית של כוח התנועה בקלפי אלא גם בחיבור עם קהלים חדשים, פופולריות בשטח ושיח מצוין עם מפלגות אחרות. בנוסף, נהנה בוסו מתמיכת הרבנים המקובלים לבית משפחת אבוחצירא.

נכון לכעת, ההיתכנות שש"ס תכניס 8 מנדטים לא נראית גבוהה, אך עדיין, מקומו של בוסו בכנסת הבאה נראה מובטח. שהלא, בין הנציגים לפניו נמצאים חברי הכנסת משולם נהרי ואיציק כהן, שהתחייבו לפרוש בתום שנתיים.

בנוסף – והחשוב יותר – ראש הממשלה נתניהו התחייב למפלגת 'הבית היהודי' להעביר מיד בראשית הקדנציה הקרובה חוק נורבגי מורחב, שמשמעותו יותר שרים וסגני שרים שיכולים להתפטר מהכנסת ובכך להכניס את הבאים אחריהם ברשימה.

על פי המידע שהגיע ל'השבוע בפתח תקווה', בוסו עשוי להתחיל את דרכו בזירה הארצית מעמדה בכירה. הוא מחזיק בידיו התחייבות כי במידה וש"ס תהיה חברה בקואליציה הבאה, הוא יקבל תפקיד של סגן שר, עם עדיפות לאחד מהמשרדים: הרווחה או הפנים.

בצמרת 'דגל'

הנציג הפתח תקוואי הנוסף שהתייצב כמועמד לכנסת, הוא יו"ר 'יהדות התורה' אליהו ברוכי. ברוכי הוצב במקום החמישי של 'דגל התורה', אחרי גפני, מקלב, אשר ופינדרוס. ברשימת 'יהדות התורה' המשותפת ל'אגודה' ול'דגל', יוצב ברוכי במקום העשירי.

שילובו של ברוכי ברשימה לכנסת לצד צמרת ההנהגה הפוליטית, מהווה אמירה משמעותית באשר לכוונות המפלגה לגביו. היא מסמנת אותו כמי שעשוי ביום מן הימים להשתלב בתפקידים רמים, בזכות כישוריו, יסודיותו, נאמנותו וחריצותו.

בנוסף, הצבתו של ברוכי ברשימה לכנסת נועדה להעביר מסר של חיזוק וגיבוי, לנציג מקומי שנאלץ להתמודד עם ראש עיר חזק שלא משתף אותו בהנהגת העיר ושמנהל מערכת יחסים מתוחה מאד עם המפלגה הליטאית.

מאחורי הקלעים לקדמת הבמה

בנוסף לבוסו ולברוכי, פתח תקווה מציגה רכש נוסף ברשימת ש"ס לכנסת, הלא הוא משה ארבל, מהכוחות הצעירים והמבטיחים של תנועת ש"ס. ארבל 35, שימש בשנים האחרונות כראש המטה של שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי ואף "הושאל" למשרד לשירותי דת לתקופת מה.

באחרונה לקח ארבל חל"ת מתפקידו, לאור הצבתו כנציג המפלגה בוועדת הבחירות, מה שהקנה לו את התואר סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית. כעת הוא אף הופך למועמד פוטנציאלי לכהן כחבר כנסת, מה שיעביר אותו לראשונה מאחורי הקלעים אל קדמת הבמה.

השארת תגובה