הפרקליטות: לאפשר להפגין נגד היועהמ"ש

עיריית פתח תקווה עתרה לבג"צ בדרישה להפסיק את ההפגנות נגד היועמ"ש מנדלבליט בשל מטרדי רעש • הפרקליטות השיבה: מתקיים איזון מלא בין חופש הביטוי לבין הסדר הציבורי

הפגנות נגד היועהמ"ש
הפגנות נגד היועהמ"ש
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרקליטות המדינה מתנגדת לדרישת עיריית פתח תקווה להגביל את ההפגנות הקבועות מדי מוצאי שבת בכיכר גורן, נגד היועץ המשפטי לממשה אביחי מנדלבליט. בתגובה לבית משפט, דוחה הפרקליטות את הטענות למפגע רעש ואומרת כי המשטרה מצליחה להכיל את האירועים.

מזה יותר משנה, מגיעים מפגינים אקטיביסטים אל קרבת ביתו של היועץ המשפטי, בדרישה להאיץ את ההחלטות בתיקי נתניהו ולהעמידו לדין בחקירות המתנהלות נגדו. תחילה ההפגנות היו בפתח ביתו אך בהמשך עברו לכיכר גורן הסמוכה.

תושבי האזור השקט מוצאים את עצמם בלב סערה שבועית הכוללת עשרות מפגינים, שלטים וקריאת מגפונים וחלקם מבקשים להרחיק מהם את "המטרד".

עיריית פתח תקווה החליטה להתייצב לצדם והגישה עתירה לבג"צ נגד ההפגנות בטענה כי הן יוצרות מטרדי רעש ופגיעה בסדר הציבורי.

השבוע הגישה פרקליטות המדינה את תגובתה לעתירה, ממנה עולה כי היא מתנגדת לדרישה וקובעת כי מתקיים איזון מעולה בין שמירה על חופש הביטוי לבין השמירה על הסדר הציבורי.

בתשובת הפרקליטות שפורסמה ב'הארץ' על ידי רויטל חובל ובר פלג, נכתב: "משטרת ישראל מכילה את האירועים ושומרת על הסדר הציבורי במקום. המפגינים מגיעים עם תופים, פחי אשפה שבהם הם מכים עם מקלות, חצוצרות פלסטיק, מגפונים ורמקולים, אשר באמצעותם הם קוראים קריאות שונות. ככל שנעשה שימוש בו זמנית בכלל האמצעים, הדבר גורם לרעש במקום. לנוכח כך, במידת הצורך משטרת ישראל מבקשת לעתים מהמפגינים להנמיך את עוצמת הרעש, תוך התחשבות בתושבי השכונה".

לעמדת הפרקליטות הצטרפה טענה טכנית, בשל העובדה שהעירייה לא צירפה את המפגינים כצד לעתירה. לאור הדברים, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לצדד בעמדת המשטרה ולאפשר את המשך קיום ההפגנות.

השארת תגובה