לא רק באלעד: הגר"מ מלכא מונה בהרצליה

אחרי פטירת רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ', מונה רבי מרדכי מלכא למ"מ רב העיר הרצליה • ישראל פרוש: "תמיד אמרנו שאלעד תהיה מודל לחיקוי לערים נוספות. אנחנו שמחים שתושבי הרצליה יזכו ליהנות מחכמתו וניסיונו של רב העיר"

הרב מלכה - הרב יעקובוביץ זצ''ל עם יבלחט''א הרב מלכא
הרב מלכה - הרב יעקובוביץ זצ''ל עם יבלחט''א הרב מלכא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חודש וחצי לאחר פטירתו של רב העיר הרצליה, הגאון רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ' זצ"ל, השבוע הוסמך מרא דאתרא, אלעד הגאון רבי מרדכי מלכא, על ידי מועצת הרבנות הראשית לישראל, למ"מ רב העיר הרצליה, כשמעתה הוא יהיה אמון על ענייני הדת בעיר.

לאחר שנפטר הגאון רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ זצ"ל ששימש במשך יותר מ-65 שנים ברצף כרב הראשי של הרצליה, עלה בדיוני הנהלת הרבנות הראשית הצורך המידי במינוי מ"מ לרב העיר, שינהל את ענייני הדת בעיר. הרבנים הראשיים לישראל הסמיכו במועצת הרבנות הראשית את מינויו של הגר"מ מלכא לתפקיד חשוב זה, כשהסבירו כי משמעות המינוי היא שמעתה ישנה כתובת וסמכות רוחנית ותורנית פוסקת בענייני הדת לתושבי העיר הרצליה, רבני השכונות ועובדי המועצה הדתית.

הגאון רבי מרדכי מלכא משמש כרב העיר אלעד מעל 20 שנה, והוא מוכר בעולם כמומחה בעל שם עולמי בתחום הפסיקה ההלכתית המורכבת, כאשר דיינים ורבנים מוכרים בארץ ובעולם נועצים אתו בנושאים מורכבים כמו דיני קידושין, כשרות, סת"ם ועוד.

מבחינתו של הרב מלכא מדובר בסגירת מעגל, משום שלפני כ-45 שנים החל את דרכו הרבנית בתחום הכשרות והשחיטה בעיר הרצליה ומאז שמר על קשר חם ורציף עם הגאון הגדול והצדיק רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ זיע"א.

מיד לאחר המינוי הספיק הרב מלכא לקיים פגישות עבודה בעיר ובסופן שיבח בחום רב את יו"ר המועצה הדתית בהרצליה עו"ד דן פנחס וכן את רבני השכונות עימם שוחח ארוכות, הגאון הרב הורדן הגאון הרב נקי ומנהלת מחלקת נישואין.

"ללא ספק, לאחר שאני פוקד את העיר ובוחן את ענייני הדת, הכוללים את נושאי הנישואין, עירובין, מקוואות, בית החיים ועוד, מצאתי בעיר הרצליה מועצה דתית המנוהלת במקצועיות עם צוות מנהלים ועובדים מסורים, רבני שכונות וקהילות המוסרים נפשם למען תושבי העיר", אמר הגר"מ מלכא בישיבת מועצת הרבנות והוסיף, כי "אפעל בשיתוף פעולה באחדות ובנועם עם כל ראשי, פרנסי ותושבי העיר, במטרה לשמר את צביונה ואופייה הייחודי של הרצליה על פי הדרך אותה התווה וסלל הגאון רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ' זצ"ל, אשר זכה שגדולי רבני הדור הנוכחי והקודם סמכו את ידם עליו".

עם קבלת ההחלטה למנותו את המרא דאתרא למ"מ רב העיר הרצליה אמר ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, כי "תמיד אמרנו שאלעד תהיה מודל לחיקוי לערים נוספות. אנחנו שמחים בכך שתושבי הרצליה יזכו ליהנות גם הם מחכמתו וניסיונו של רב העיר ומאחלים לגר"מ מלכא רוב ברכה וסייעתא דשמיא".

השארת תגובה