הרבנים הורו: שער חשמלי בכניסה לעיר

בעלות של מאות אלפי שקלים ובכדי לשמור על רמת העירוב העירוני המהודר, שער כניסה חשמלי הותקן בכניסה החדשה שמכיוון כביש הגישה החדש לעיר • השער יסגר באופן אוטומטי מכניסת השבת ועד יציאתה באופן אוטומטי

שער כניסה חדש
שער כניסה חדש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר הסיורים בשטח ולאחר דיון הלכתי מעמיק, שער כניסה חשמלי הותקן בכניסה החדשה לעיר שמכיוון כביש הגישה החדש, כאשר זה ייסגר באופן אוטומטי מידי שבת בשבתו בעת כניסת שבת עד למוצאי השבת, בהתאם להוראת רבני העיר.

מטרת התקנת השער החדש מגיעה בשל חשש לפגיעה בהידור העירוב, כאשר פתח שני זה יכול ליצור מצב הלכתי חדש והגדרה של 'מפולש', כאשר לדעות שונות הדבר מפחית את הידור העירוב העירוני.

קודם קבלת ההחלטה הסופית, רבני העיר, המרא דאתרא הגאון רבי מרדכי מלכא והמרא דאתרא הגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן, סיירו במקום המיועד בו הוקם השער החדש יחד עם ראש העיר ישראל פרוש, על מנת ללמוד ולהבין מקרוב.

על מנת לאפשר יציאת וכניסת רכבי חירום במהלך השבתות, הותקן שער קטן בצדו של השער הגדול, כאשר זה יאפשר את יציאתם וכניסתם מבלי לפגוע ברמת ההידור של העירוב העירוני, כשבנוסף, עם השלמת התקנת השער, יוקם במקום עמדת שמירה עם שליטה חשמלית על כל מנגנון השער.

כזכור, עם אישור התקציב לשלב ב' של הכביש החדש, דרש ראש העיר ממשרד השיכון – המתקצב את סלילת הכביש והרחבתו – לכלול בתקציב גם את השער המשוכלל, בכדי להשלים את הכניסה בלי לפגוע בהידור ההלכתי של העירוב. עתה, כאמור, מברכים בעירייה על המוגמר עם התקנת השער.

ראש העיר ישראל פרוש שסייר באתר העבודות עם מנהל האגף להגנת הסביבה הר' איזק לוי, אמר, כי "במקביל להקלה על התושבים בפתיחת הכביש החדש, דבר שהפחית באופן דרסטי את הפקקים ברחבי העיר וביציאה ממנה, הקפדנו גם על שמירה של העירוב המהודר, ובהכוונתם של רבני העיר. אנחנו שמחים לבשר על השלמת הפתרון ההלכתי המהודר".

השארת תגובה