בשעה טובה: 5 עצות לבחירת ריהוט לחדר התינוק

לפני שאתם מתחילים, והרבה לפני שתגהצו את כרטיס האשראי ותמלאו את החדר הקטן עד שגם לתינוק החדש לא יהיה מקום, עצרו והכינו רשימה ברורה ומסודרת. יש פריטים שעליהם אי אפשר לוותר בשום שלב

האוס אין
האוס אין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רשת האוס אין HouseIn

הרגע הזה סופסוף מתקרב. אחרי כמה חודשים ארוכים של המתנה המשפחה עומדת להתרחב. רגע לפני שזה קורה (או רגע אחרי) ברור לכם שיש עוד משימה אחת על הפרק: עיצוב חדר התינוק. הבשורה הטובה היא שזה לא חייב להיות מסובך כל כך. רשת האוס אין – עיצוב חדרי תינוקות מעץ מלא מציעה מספר עצות פרקטיות בשבילכם:

1 – ערכו רשימת ציוד וריהוט

לפני שאתם מתחילים, והרבה לפני שתגהצו את כרטיס האשראי ותמלאו את החדר הקטן עד שגם לתינוק החדש לא יהיה מקום, עצרו והכינו רשימה ברורה ומסודרת. יש פריטים שעליהם אי אפשר לוותר בשום שלב, ובכלל זה אפשר למנות את שידת ההחתלה למשל, הפינה שבה תחתלו ותלבישו את הנסיך או הנסיעה, ורצוי שהיא תתאים בדיוק לצרכים שלכם ולמידות החדר. ככל שתהיה לכם רשימה מפורטת של ציוד יהיה לכם יותר לקבל החלטות, להגדיר סדרי עדיפויות וגם לבנות תקציב מתאים.

2 – הריהוט החיוני ביותר

באופן כללי אפשר להצביע על שלושה פריטי ריהוט מרכזיים, שהם גם הגדולים והמשפיעים ביותר על עיצוב החדר, וגם המשמעותיים ביותר מבחינת פונקציונליות ונוחות. השלישייה הזו כוללת את שידת ההחתלה שכבר הזכרנו, את מיטת התינוק ואת ארון הבגדים. כשאתם בוחרים את הפריטים הללו ודאו שאתם מתמקדים ברהיטים מעץ מלא, לא רק משום שמדובר בחומר גלם חזק מאוד (שישרוד עוד כמה לידות וגם את בני הדודים שיגיעו בהמשך) אלא משום שהעץ המלא מרשים למראה ומאפשר לכם לבחור כמעט בכל סגנון עיצוב.

3 – עניין של סטיילינג

פעם הייתה חלוקה ברורה, כזו שהיום אפשר אולי להתווכח עליה. חדרי הבנים נצבעו בכחול, חדרי הבנות בוורוד. היום המגמה שונה והורים רבים מנסים לגוון, להפתיע או פשוט לבחור בצבע שיאפשר להם ליהנות מהחדר גם כשהילד יהיה כבר קצת יותר גדול, או כשיצטרפו אליו אח או אחות. במילים אחרות, יש לכם מבחר אדיר של צבעים וסגנונות, כך שמותר ורצוי לבחור את מה שבאמת מתאים לכם, ואת מה שמרגיש לכם נכון. רק זכרו לבחור בצבעי עץ טבעיים, משום שהם נחשבים לבריאים יותר לא רק עבור הסביבה, אלא עבור הבייבי שבדרך.

4 – השאירו מרחב

בין אם החדר גדול ורחב, ובין אם הוא קטן יחסית, נסו להשאיר מרחב כדי שיהיה לכם נוח לעבור מפינת ההחתלה לעריסה ובחזרה. המרחב הזה חשוב גם כשהילד יתחיל לזחול ולשחק באופן עצמאי יותר, והשטח הזה יהווה מבחינתו שטח אימונים לכל דבר. תוכלו לחסוך מקום עם פתרונות אחסון יצירתיים יחסית. למשל, במקום להקצות מקום לארון בגדים ומקום נפרד לשידה, תוכלו לתכנן "ארון קסמים", כזה שהשידה נשלפת ממנו בשעת הצורך, ומוחזרת אליו בכל שלב אחר ביממה.

5 – התאימו את הפריטים אליכם

היום כבר פשוט יותר לבחור פריטי ריהוט שמותאמים אישית אליכם, והנה המצב שבו זה חשוב יותר מאי פעם. אתם יודעים מה נוח לכם, מה גובה השידה האידיאלי, כמה מדפים תצטרכו בארון ואפילו אילו צבעים או איזה סגנון עיצוב מדבר אליכם יותר. המשמעות היא שאתם ממש לא חייבים לבחור פריט ריהוט מתוך הקטלוג ולקוות שיתאים אליכם. יש לכם אפשרות להגדיר כל פרט קטן, מהמידות ועד החלוקה הפנימית או מספר המגירות והמדפים.

באתר רשת האוס אין תוכלו להתרשם מדגמי חדרי תינוקות כולל שידת החתלה וארון מעץ מלא ובהתאמה אישית. היכנסו https://www.housein.co.il/baby_rooms.asp

השארת תגובה