בני ברק נאבקת במחירי התחבורה הציבורית

ללא כל הצדקה – תושבי בני ברק משלמים יותר: מחיר נסיעה בעיר עולה 5.90 שקלים כאשר בערים אלעד ומודיעין המחיר כ-3 שקלים בלבד • דובר העירייה: "אין כל הצדקה לאפליה ולעוול"

אילוסטרציה: אוטובוסים
אילוסטרציה: אוטובוסים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר פורסם ב'קול העיר' על מאבק ראש העיר במשרד התחבורה וחברת דן בכל הנוגע לשירות לקוי בתחבורה הציבורית בעיר בני ברק, מיד לאחר פרסום הכתבה קיבלנו פניות למערכת העיתון בכל הנוגע לשירות ולמחירים.

לדוגמה קווי התחבורה 2, 5, 6 שהמסוף שלהם הועתק לקניון איילון צומצמה פעילות, דבר שגורם לאנשים רבים הנזקקים רבות לשירות התחבורה להגיע לעיר ברגל ולא בשירותי התחבורה הציבורית. אחד מתושבי העיר קיבל תשובה מתחמקת ומגבה ממשרד התחבורה כי חסרים לחברת דן נהגים ואוטובוסים.

כמו כן התלוננו תושבים שהמחירים יקרים, לדוגמא מחיר נסיעה פנימי בבני ברק הוא 5.90 ₪, כאשר בערים חרדיות אחרות כדוגמת אלעד ומודיעין עילית המחיר כ-3 ש"ח בלבד. וכן בחופשי יומי ההבדל במחיר בבני ברק שאין בה חופשי יומי פנימי אלא רק חופשי יומי של כל גוש דן ב13.50 שקל, כאשר בערים אחרות שיש גם חופשי יומי פנימי המחיר זול בלמעלה מ-50% וכדוגמה בעפולה עולה רק 5.70 ש"ח, לוד רק 6 ש"ח, רמלה רק 6 ש"ח, אשדוד רק 6.90 ש"ח, כרמיאל רק 6.90 ש"ח, קרית שמונה רק 6.90 ש"ח, נס ציונה רק 6.90 ש"ח, פתח תקווה השכנה רק 7.90 ש"ח, נתניה רק 9.20 ש"ח, הר תבור רק 9.80 ש"ח, רחובות רק 11,50 ש"ח ועוד ערים רבות.

על כך הגיב דובר עיריית ב"ב ר' אברהם טננבוים: "כפי שכבר כתבנו ופורסם בעיתון, פנה הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר, להנהלת משרד התחבורה בטענה נחרצת, כי לא יתכן שתתפרסמנה מודעות על ביטול קווי תחבורה ציבורית בעיר, לעיר וממנה, בלי שאיש בעירייה ידע על כך קודם לכן, כי גם אם, בהתאם לחוק, יש סמכות למשרד התחבורה בתחומים אלו, הרי שההיגיון והצדק מצריכים תיאום מוקדם עם העירייה המייצגת את תושבי העיר, ושאנשיה המקצועיים בנושאי תשתיות ותחבורה מכירים מקרוב את הנושאים, את צרכי האוכלוסייה והצעת פתרונות להם.

גם באשר לתעריפי הנסיעות באוטובוסים, אנו "מפרגנים" לתושבי כל עיר אם התעריפים בהם נמוכים, וגם אם יסבירו שהסיבה לכך משום ששטחי אותן ערים קטנים בהרבה מבני ברק, הרי שאין כל הצדקה לאפליה ולעוול שנגרמים לתושבי בני ברק, שכלל תושביה אינם מוגדרים כעשירים, ובוודאי שהתעריפים בה לא צריכים להיות גבוהים מבמקומות אחרים.

כדי להתמודד עם בעיית ביטול קווים, שינויים בהם ותעריפי התחבורה הציבורית, ובלא לתאם קודם לכן עם עיריית בני ברק, הנחה הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר, ואכן, בעקבות זאת, תתקיים בקרוב פגישה עם מנכ"ל משרד התחבורה והממונה הארצי במשרד זה על תחבורה ציבורית, ומטעם העירייה ישתתפו בה הרב שמואל ליטוב, מנכ"ל העירייה הנכנס; הרב חנוך זיידמן, מנהל אגף תשתיות ופיתוח; גב' ציפורה אורלנצ'יק, מנהלת מח' תחבורה באגף וצוות מקצועי המתמחה בנושאים אלו".

השארת תגובה