הברקזיט: "נחתם הסכם סחר בין ישראל לבריטניה"

נחתם הסכם הסחר בין בריטניה לישראל לקראת עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי – ההסכם יסדיר את ההמשכיות ביחסי הסחר בין המדינות על רקע הזעזוע בכלכלת בריטניה

אנגליה
אנגליה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן ושר המסחר הבריטי ליאם פוקס, חתמו היום על הסכם סחר ושותפות בין ישראל ובריטניה, המסדיר את ההמשכיות ביחסי הסחר בין המדינות, לקראת עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי.

הגעת השר פוקס ארצה למעמד החתימה, מעידה על חשיבות היחסים העסקיים בין המדינות ועל שביעות הרצון בלונדון מההתהדקות ביחסי המסחר. שגריר בריטניה בישראל, דיוויד קוורי וראש מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, השתתפו גם הם במעמד החתימה.

יצוין, כי היקף הסחר בין ישראל לבריטניה – שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה, עמד בשנת 2018 על כ-11 מיליארד דולר – גידול של כ-15% לעומת 2017.

ההסכם בין ישראל לבריטניה מתבסס על התשתית ההסכמית הקיימת כיום בין ישראל והאיחוד האירופי ומטרתו לשמר המשכיות הוודאות ליצואנים משני הצדדים, ולהבטיח שהסחר בין הצדדים ימשיך להתקיים באותם תנאים בהם הוא מתקיים כיום תחת ההסכם עם האיחוד האירופי.

בריטניה היא שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה והשלישית בעולם ומהווה שותפה חשובה של ישראל בקהילה הבין-לאומית. היקף הסחר בשנת 2018 בין ישראל לבריטניה עמד על כ-11 מיליארד דולר, המצביע על עלייה של כ-15% ביחס להיקף הסחר ב-2017. בין השנים 2015-2018 נרשמה עלייה מגמתית בהיקף הסחר בין המדינות.

השארת תגובה