משה ליאון מתחייב: נשלב בעלי מוגבלויות בעירייה

בפגישה עם ראשי 'שמעיה', ראש עיריית ירושלים הבטיח לשלב אנשים עם מוגבלויות בעירייה

עם ראש העיר ירושלים משה ליאון
עם ראש העיר ירושלים משה ליאון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראשי 'שמעיה', הפועלת למען אנשים עם מוגבלויות שונות, נפגשו השבוע עם ראש העיר ירושלים, משה ליאון. בתחילת הפגישה בירכו מנהלי 'שמעיה' את ליאון על כניסתו לתפקיד ואיחלו לו הצלחה באתגרים העומדים לפתחו.

בהמשך הציגו ראשי 'שמעיה' לראש העיר את הצמיחה האדירה בהיקפי הפעילות והמענה הניתן במסגרת תעסוקה נתמכת ובמועדון הבוגרים ובפעילויות הנוספות ברחבי הארץ בכלל ובירושלים בפרט. "פעילות שמעיה בירושלים התרחבה בשנה האחרונה לאין שיעור", ציין מנכ"ל הארגון הרב שמעון לוי. "אנו מקבלים כל העת פניות נוספות, הן מצד אנשים עם מוגבלות והן מצד מחלקת הרווחה בעיריית ירושלים. הצוות המקצועי שלנו פועל ללא לאות כדי לתת את המענה המיטבי והמקצועי ביותר, ואנו בטוחים כי בסיוע העירייה נוכל לרוץ קדימה". ראש העיר שמע בקשב רב על הצרכים השונים בנושאי תקצוב והקצאות והבטיח לסייע ככל הניתן.

היבט נוסף שבו הביע ראש העיר נכונות לסייע הוא בשילוב אנשים עם מוגבלויות בעבודה בעירייה. ראשי העמותה הציגו בפניו את "מהפכת התעסוקה של שמעיה" במסגרתה משולבים אלפי אנשים עם מוגבלויות בתפקידים שונים בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי. ראש העיר, אשר מכיר את שמעיה מימים ימימה וידיד שמעיה משכבר הימים, התרשם מאוד מהפרויקט המיוחד, הבטיח לסייע ככל הניתן בהיבט הזה, בדגש על שילוב אנשים עם מוגבלויות כעובדי עירייה.

ליאון ציין כי הוא משוכנע שהיחסים הטובים בין שמעיה למחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ירושלים תסייע מאוד לקדם את הפרויקט.

רגע מיוחד נרשם לקראת סיום הפגישה כאשר ראשי 'שמעיה' הגישו לראש העיר מזכרת מטקס קביעת מזוזות סניף שמעיה בירושלים, בו הוא השתתף – אז בתור חבר מועצה מן המניין וידיד שמעיה.

מנהלי שמעיה הזכירו לליאון את דבריו בכנס שכללו ברכה למתנדבים והמנהלים המסורים שיצליחו תמיד להיות לעזר לתושבי העיר. "רק שנה עברה מאז אותו אירוע ואתה כבר בעמדה שיש בכוחך לסייע רבות לפעילות החשובה והנחוצה של העמותה".

השארת תגובה