עגום: תושבי בת ים חיים פחות

העיר בת ים נמצאת בתחתית דירוג איכות החיים מבין הערים הגדולות בישראל • בולטים לשלילה: תוחלת חיים נמוכה, יותר בעיות השמנה אצל ילדים וחוסר שביעות רצון מהמצב הכלכלי

בניין עיריית בת ים
בניין עיריית בת ים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

איכות בחיים של תושבי בת ים היא הנמוכה ביותר מבין הערים הגדולות בישראל. בבת ים תוחלת החיים הנמוכה ביותר, בתלמידי כיתה א' שבה נמצאו הכי הרבה בעיות של עודף משקל, תושביה הכי פחות מרוצים מהדירה בה הם מתגוררים וממצבם הכלכלי.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) פרסמה השבוע את 'מדד איכות החיים' של תושבי ישראל, הנמדד לפי שלל פרמטרים, ביניהם: שיעור התעסוקה, הכנסה מעבודה של משקי בית, שביעות רצון מהעבודה, ביטחון אישי, הרוגים ופצועים קשה בתאונות דרכים, תמותת תינוקות, תוחלת חיים, עודף משקל בקרב ילדים, אמון במערכת הבריאות, שביעות רצון מאזור המגורים, שביעות רצון מהדירה, צפיפות בדירה, שיעור הזכאות לתעודת בגרות בקרב בוגרים ושיעורי הצבעה בכנסת.

בצמרת הרשימה נמצאים הערים רמת גן, רחובות, ראשון לציון ותל אביב יפו. העיר בני ברק מדורגת במקום השני, ובולטת לטובה בשיערו שביעות הרצון מהחיים של תושביה ובמדדים הבאים: שיעור הרוגים בתאונות דרכים, עודף משקל בקרב ילדים, מקרים חדשים של סרטן, אמון במערכת הבריאות, הערכה עצמית של בריאות, וגם בשיעור הצבעה לבחירות. בני ברק נמצאת בתחתית הדירוג במדדי שיעור התעסוקה, הכנסות וכמות בעלי השכלה.

כאמור, מתוך 14 הערים הגדולות (מעל 100,000 תושבים) בת ים נמצאת במקום האחרון והלא מחמיא. מתוך 33 מדדים שמרכיבים את הדירוג, ב-23 מדדים עומדת בת ים על פחות מהממוצע הארצי.

בעיריית בת ים העדיפו להשליך את האחריות לנתונים על הנהגת העיר היוצאת, ומסרו בתגובה: "הנתונים אינם מפתיעים וחוזרים על עצמם שוב ושוב, כי במשך 15 שנה דאגו בעיר בעיקר לאיכות החיים של הקבלנים – ולא של התושבים. כעת זה משתנה. אנו מובילים מהפכה שכוללת שיקום הקופה הציבורית, שיפור השירות לתושב, הפחתה משמעותית במספר המגדלים שייבנו בעיר, והוספה מאסיבית של אזורי מסחר שיפתחו את בת-ים ויוסיפו לאיכות החיים של התושבים. בתוך חמש שנים בת-ים תהיה במקום הראשון".

השארת תגובה