הבכור הפתיע והביא 'חבר' לטקס 'פדיון הבן'

יהודי כבן 50 שהחל בחודשים האחרונים להשתתף בשיעורו השבועי של ראש ישיבת 'אור החכמה' הרב משה ליכטנשטיין, התוודע למצוות 'פדיון הבן' וביקש לזכות

פדיון הבן
פדיון הבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מעמד נדיר ומרגש של טקס פדיון הבן נערך בשבוע האחרון ברחובות כאשר תושב העיר, יהודי כבן 50 שהחל בחודשים האחרונים להשתתף בשיעורו השבועי של ראש ישיבת 'אור החכמה' הרב משה ליכטנשטיין, שנמסר אחת לשבוע בבית הכנסת 'עץ הדעת' בצפון רחובות, התוודע במהלך אחד השיעורים על מצוות 'פדיון הבן' בו מצווה התורה את האב לפדות את בנו הבכור אצל אדם שהוא 'כהן'. משהבין אותו יהודי כי לא נפדה מימיו, ביקש לזכות ולקיים את המצווה החשובה.

לפני כשבועיים עם סיום השיעור, ניגש אל הרב ליכטנשטיין והביע בפניו את רצונו לקיים את המצווה הנדירה, הרב אשר הופתע מהבקשה הלא שגרתית החליט להירתם לענין והשיב לאותו אדם, כי בע"ה בשיעור הבא שצפוי היה להתקיים ביום שלישי ר"ח אדר א', תיערך סעודת ראש חודש ברוב עם, כאשר יביא עמו לשיעור כהן מיוחס בכדי שיתאפשר יהיה לקיים את המצווה הנדירה, טקס פדיון הבן כדת וכדין.

ואכן, ביום שלישי התאספו בהתרגשות רבה משתתפי השיעור, כשהכהן היה הרב יחיאל מיכל קאהן, נכדם של האדמו"רים מתולדות אהרון וקרעטשניף, אשר ערך את הטקס בטוב טעם ועל פי כללי ההלכה.

יצוין, כי ההתרגשות בקרב המשתתפים גאתה, כאשר היהודי שלכבודו נערך המעמד, הביא עמו לטקס, חבר שאף הוא בכור וגם הוא לא נפדה מימיו כשגילו נושק גם הוא לגיל חמישים, כך שבמקום נערך טקס 'פדיון' כפול…

בעת מעמד הפדיון עצמו הסביר הרב למשתתפים את כל סדר הלכות מנהגי הפדיון על פי הנגלה והנסתר ובהרחבה, כאשר השיא היה כאשר קהל המשתתפים נעמד באופן ספונטני על רגליו והחל לפזז ולרקוד לכבודה של מצווה מתוך התרוממות הרוח והנפש.

השארת תגובה