בני המשפחה הגיעו להודות ללוחמי האש

בני משפחת יוסף שחולצו מדירתם הבוערת, הגיעו להודות בשבוע שעבר ללוחמי האש שהצילו את חייהם וחילצו אותם מתוך לשונות האש שהשתוללו בביתם • רש"ף יוסי אסרף: "קיבלנו הזדמנות חשובה להציל חיים"

לוחמי האש עם בני משפחת יוסף
לוחמי האש עם בני משפחת יוסף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אירוע מרגש ויוצא דופן נרשם בתחנת כבאות והצלה בית שמש בשבוע שעבר, כאשר משפחת יוסף שביתם נשרף לפני מספר חודשים, הגיעו בכדי להודות ללוחמי האש על כך שהצילו את חייהם משריפה תוך כדי סיכון עצמי רב.

כזכור, לפני כשלושה חודשים, בשעות הבוקר המוקדמות, התקבל דיווח בחדר המבצעים של כב"ה בית שמש על שריפה במבנה מגורים ברחוב חזון איש בשכונת הקריה החרדית בעיר. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על השריפה ומתוך לשונות האש והעשן הכבד והסמיך ששרר בחלל הבית חולצו בתוך דקות 12 בני משפחה שנפגעו מפגיעות שונות של כוויות ושאיפת עשן, כאשר בין הפצועים היו שני ילדים בגילי שש ושבע שנפצעו באורח קשה.

צוותי כבאות והצלה בפיקודו של רב רשף זכריה רפאל, חילצו אף מספר שכנים נוספים שנלכדו בעשן שהיתמר אל עבר חלל הבניין כולו, כאשר שניים מתוך הילדים הלכודים אותרו בשריפה וחולצו ע"י לוחמי האש, כשהם במצב קשה והועברו מיד להמשך טיפול רפואי.

לאחר שבני המשפחה החלימו, הגיעה המשפחה יחד עם ילדיהם כשהם שלמים ובריאים בכדי להוקיר תודה ללוחמי האש על הצלת חייהם. לוחמי האש קיבלו את המשפחה בהתרגשות, עשו לילדים סיור בתחנת הכיבוי וברכבי הכיבוי והסבירו להם על אופי הפעילות בתחנה בשגרה ובחירום, כשלאחר הסיור העניקו הילדים ובני המשפחה לצוותי הכיבוי, ברכות מרגשות אותם כתבו להם.

רש"ף יוסי אסרף, פיקד על פעולות החילוץ באירוע והוביל את הסיור, אמר לבני המשפחה: "אני נרגש ושמח מאוד לראות את כולכם בקו הבריאות. מחמם את הלב ומשמח את כולנו פה בתחנה לראות אתכם בריאים ושלמים לאחר שהייתם בתוך אש תופת ועשן קטלני אליו נחשפתם במשך מספר דקות".

"לוחמי האש במשמרות מתכוננים ומתאמנים כל העת לקראת מקרים דומים לאלו", הוסיף אסרף ואמר: "זה שאנחנו נמצאים אתכם בתחנה היום, מעיד על המקצועיות ומהירות התגובה הגבוהה של לוחמי האש. דבר שהביא לידי סיום טוב. זה היה אירוע מורכב ולא פשוט. קיבלנו הזדמנות חשובה להציל חיים וניצלנו אותה עד תום ובהצלחה גדולה. אתם העדות החיה לכך. בשמי, בשם מפקד התחנה ולוחמי האש בתחנת בית שמש. אנחנו מאחלים לכם בריאות טובה ואיתנה. אני מבקש מכם, שתהיו שגרירים שלנו בתוך הקהילה ותסבירו על חשיבות הבטיחות וההגנה מאש".

השארת תגובה