היום שאחרי: המטה החרדי של בלוך מתפרק

הפעילים החרדים שהכריעו את הבחירות והביאו לבחירתה של ראש העיר עליזה בלוך, נשמעו השבוע בחלקם ממורמרים מהתייחסות אליהם כשהם מציינים, כי לא חל שינוי ביחס מאז השלטון הקודם

מטה עליזה בלוך 2018
מטה עליזה בלוך 2018
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

'פורום הפעילים החרדים' שפעל למען בחירתה של ראש העיר עליזה בלוך התפרק השבוע באופן פומבי, לאחר שלטענת חלק מהחברים הזלזול נגד ציבור זה (החרדים המודרניים) עדיין נמשך גם בעידן החדש תחת שלטונה של עליזה בלוך.

רק לפני כשלושה חודשים ניצחה עליזה בלוך את מערכת הבחירות נגד כל הסיכויים, אודות לפעילות פנים חרדית למענה, אותה הובילו קבוצות פעילים מתוך המחנה החרדי שרצו להביא להחלפת השלטון בטענות שונות שיהיו להם כלפי השלטון הקודם, אך השבוע גוש זה התפרק בשל טענות שונות כלפי בלוך.

בהודעה שפורסמה נכתב: "יש זלזול עמוק כלפי הציבור שלנו. חשבנו שדווקא אצל עליזה יהיה לנו מעמד ונקבל ייצוג פעיל, אבל כנראה היא לא מבינה מה אנשים עשו בשבילה פה והיא פשוט מזלזלת בנו באופן שיטתי אז אנחנו סוגרים את הקבוצה הזו".

כך או כך בין הפעילים היו חילוקי דעות ולא כולם ראו את התנהלות בלוך בעין אחת, כשחלקם אף העדיפו לתת תקופת חסד נוספת לראש העיר ולא לצאת להתקפה באופן מיידי. בין היתר נטען נגד החברים שמיהרו להודיע על 'זלזול מצד ראש העיר', כי אלו עשו צעד זה לאחר שראש העיר לא צ'יפרה אותם בתפקידים כפי שציפו לקבל, כתמורה לפעילות עבורה, כאשר על פי העיתונאי רפי פרלשטיין, עליזה בלוך התבטאה השבוע בשיחה סגורה, כי הם "נלחמו כדי להחליף שלטון של קומבינות ועכשיו מצפים לקומבינות".

בשיחה עם 'השבוע בבית שמש' הגיב אחד הפעילים שמאוכזב מהתנהגותה של בלוך ואמר, כי "המטה החרדי של בלוך, שמורכב מחבורת תושבים איכותיים ואכפתיים שנכנסו למערכה הזו מבחינה אידיאולוגית בלבד, כולם מודים ולא היה אחד שנתן לעליזה בלוך סיכוי לנצח לפני הבחירות, מה שאומר שרצינו שינוי ולא ג'ובים וקומבינות".

אותו פעיל אף התייחס לטענה כי הם ביקשו תפקידים ואמר: "טובת העיר בראש מעיינינו וזה הדבר היחיד שחשוב לנו בעת הזו. כל הספינים שיוצאים הם שקר ביסודם. ראשי המטה החרדי הם אנשים עובדים ועסוקים ב"ה כל שאיפתם מלכתחילה היה לשיתוף ומעורבות ולא ל'ג'ובים וקומבינות'".

"מיותר לציין, שאנשי המטה החרדי היו מספיק מוכשרים וטובים כדי לנצלם לפני הבחירות, אבל אחרי הבחירות אפשר כבר לזרוק אותם ולהתל בהם באופן בוטה", הוסיף אותו פעיל ועקץ, כי "יותר מענין שהתפקיד של הדוברות, שזה אסף פאסי השותף של אחיין של ראש העיר אבי קראוס, אז בואו נחשוב חברים מי על באמת עושה קומבינות".

אחד מהפעילים החרדים הבולטים שהביא לבחירתה של בלוך אומר, כי "יש קבוצה של אנשים מאוד מאוכזבים, אבל כל ההודעות שיצאו הם על ידי הדרג השלישי והרביעי שרוצים לחמם את האווירה. את העניינים שלנו אנחנו פותרים מול ראש העיר ולא דרך רשתות חברתיות".

השארת תגובה