ישראל מנעה ממשלחת האו"ם לבקר ברש"פ

לאור החלטת ראש הממשלה לא לחדש את המנדט של כוח TIPH בחברון, ניסתה המשלחת הפלסטינית באו״ם ליזום ביקור של חברות מועצת הביטחון בשטחי הרשות

חברון (1)
חברון (1)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפעילות המשלחת הישראלית באו"ם והשגריר הישראלי דני דנון, נמנעה כניסתם לשטחי הרשות הפלסטינית של חברי מועצת הביטחון שהגיעו ארצה במסגרת משלחת הרש"פ במוסדות האו"ם.

הפלסטינים ביקשו לקיים את הביקור כתגובה להחלטת ראש הממשלה, שלא לחדש את המנדט של כוח TIPH בחברון.

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, הביע את התנגדות ישראל ליוזמת הביקור, בזמן שנפגש בשישי האחרון עם שגריר גינאה המשוונית באו"ם, אנאטוליו נדונג מבא (Anatolio Ndong Mba), המכהן כנשיא מועצת הביטחון הנוכחי.

דנון אמר לנשיא המועצה, כי ישראל תשמח לארח ביקורים פרטניים של שגרירי או״ם אך לא במסגרת יוזמה פלסטינית שנועדה למטרת תעמולה שקרית נגד מדינת ישראל.

דנון הסביר את ההתנגדות, ״היוזמה הפלסטינית היא חלק ממסע תעמולה מתמשך שנועד להציג מציאות שקרית בפני הקהילה הבינלאומית. ישראל אירחה בשנים האחרונות עשרות שגרירי או״ם מכל העולם שנחשפו לאמת ההיסטורית שהפלסטינים מסרבים לקבל ונלחמים נגדה באמצעות טרור והסתה״.

דנון הוסיף, כי ״ראוי שבזמן שנערה ישראלית בת 19 הותקפה ונרצחה בצורה ברוטאלית, מועצת הביטחון תפעל נגד קמפיין ההסתה ומדיניות משכורות המחבלים של הרש״פ ולא תשתף פעולה עם ניסיונות תחבולות שקריים״.

השארת תגובה