הילולת האדמו"ר מויז'ניץ תתקיים ב… ליזענסק

היערכות והתרגשות בויזניץ לקראת שבת 'שיטה הקדושה' במשנת הישועות משה בעיירה דנייפער שבאוקראינה

הישועות משה מויז'ניץ
הישועות משה מויז'ניץ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לקראת כ' אדר א' ייצאו מאות חסידי ויזניץ בארץ הקודש בראשות האדמו"ר לשבות שבת התאחדות והתעלות בסימן השיטה הקדושה של בעל ה"ישועות משה זי"ע במרכז מנורה אשר בעיירת דנייפער – אוקראינה.

לראשונה הכריז האדמו"ר על שבת זו בעת נעילת החג במוצאי שמחת תורה השנה כאשר הפתיע את החסידים ואמר כי הוא מונח בכל פרוטה ופרוטה בכספי המוסדות וביודעו את הקושי הכלכלי ברצונו ליזום נסיעה עם קהל החסידים אשר יתרימו סכום של 40,000 שקלים באמצעות איסוף והתרמת הו"ק בסך 500 ש"ח לחודש לטובת המוסדות הקדושים.

מיד לאחר מכן ולאורך כל החורף כיתתו חסידי ויז'ניץ את רגלם מבית לבית ומעיר לעיר להביא את דבר המלך לתוך בתי עם ישראל, ובכל בית ובית הציעו שותפות עם האדמו"ר בממלכת בית ויז'ניץ, אשר הבטיח כי שותפות היינו הדדיות ומי שייתן ויתרום למען המוסדות הקדושים יזכה לכל מילי דמיטב.

כעת עם התקרב זמן הנסיעה זכו קרוב ל 400 אברכים אשר כבר הבטיחו את השתתפותם בשבת הנעלה.

לקראת הנסיעה נשכרו 2 מטוסים (צ'רטר) אשר ילוו את המסע מישראל לאוקראינה ולאחר מכן לליזענסק שבפולין ובחזרה לישראל וזאת בנוסף לחסידים רבים שיגיעו מארה"ב, קנדה ואירופה.

כמו"כ נשכרו 2 בתי מלון, שיאכסנו את קהל החסידים. לקראת המסע משקיעים צוות המלון והקהילה היהודית במקום בנשיאות הרב שמואל קמינצקי רב בית חב"ד, השקעה רבה בהכנת השטח לקליטת החסידים, הכוללת השכרת פרנצ'עס ובמות, אבטחה, הכנת והכשרת אולמות להיכל תפילה והיכל טישים, כאשר גם יושבי המקום מעידים בהתרגשות כי זו פעם ראשונה אשר שבת מסוג זה תיערך בעיר. צוות מיוחד של שפים ומשגיחי כשרות יפקח על תחום האוכל והקולינריה.

גולת הכותרת תהיה המשך הנסיעה ביום ראשון לליזענסק, שם יתקיים מעמד תפילה רבתי בראשות האדמו"ר וקהל חסידיו לטובת התורמים והשותפים בממלכת ובמלאכת בית ויז'ניץ.

ביום ראשון בלילה יחול היארצייט של בעל הישועות משה זצוק"ל (אדר א') והאדמו"ר יערוך טיש יארצייט מיוחד בליזענסק

השארת תגובה