גיסו של נתניהו לסמוטריץ': "אל תמתין לבית היהודי"

"הציבור הדתי ידע לבוא בחשבון עם סרבני האיחוד – האחדות זועקת בימים אלה כי אנחנו בדרך לאסון אוסלו נוסף"

ארי קלמן אצל בצלאל סמוטריץ
ארי קלמן אצל בצלאל סמוטריץ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

גיסו של ראש הממשלה ד"ר חגי בן ארצי מתייחס לחילוקי הדעות בין 'הבית היהודי' והאיחוד הלאומי במו"מ לרחיצה משותפת וקורא ליו"ר האיחוד הלאומי שלא להמתין ל'בית היהודי' אלא לפעול לאיחוד עם יתר מפלגות הימין שעל פי הסקרים אינם עוברות את אחוז החסימה.

"אם יתברר שהבית היהודי מסרבים לשלב את עוצמה יהודית שעל פי הסקרים מונים בין שניים לשלושה מנדטים ויותר. אני חושב שהאחוד הלאומי צריך לבנות גוש חזק עם עוצמה יהודית ויחד של אלי ישי ואם הבית היהודי לא רוצים שיישארו לבד". כך בן ארצי ל'ערוץ 7'.

"יש היום חמש מפלגות החל מהבית היהודי, דרך האיחוד הלאומי, עצמה יהודית, זהות של פיגלין ויחד של אלי ישי שכולן אם ירוצו לבד אף אחת מהן לא תעבור את אחוז החסימה. אנחנו עלולים לאבד בין עשרה לחמישה עשר מנדטים וזה יהיה הסוף של ייצוג הציונות הדתית וזה יהיה אסון נורא".

לדבריו, פסילת 'עצמה יהודית' ע"י היו"ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ, אינה במקומה. "שמעתי את הרב פרץ בראיונות בעיתוני סוף השבוע מדבר נגד אחוד עם עוצמה יהודית כי הם לא ממלכתיים. יש לו זכויות על אלפי תלמידים אבל בעניין הזה דבריו חסרי שחר. גם תלמידי הרב כהנא הם חלק מהציונות הדתית. ציונות דתית זה לא רק לרקוד עם החיילים שבאים לגרש יהודים. גם הרב שפירא קרא לסירוב פקודה בהתנתקות אז הוא לא ממלכתי. לכן אני פונה לרב פרץ ואומר עוצמה יהודית ראויה להיות חלק מהציונות הדתית".

הוא מתריע, כי "הציבור הדתי ידע לבוא בחשבון עם סרבני האיחוד".

"האחדות זועקת בימים אלה כי אנחנו בדרך לאסון אוסלו נוסף. גם אז ב-92' רצו חמש מפלגות, לוינגר, מזרחי, מודעי והתחיה וכולם נפלו והבאנו במו ידינו את אסון אוסלו".

"לכן כל מי שמסרב היום לאחדות בגלל אנינות שמתאימה לימים יפים יותר לא מבין את שעת החירום בה אנו נמצאים. לכן אני קורא היום מלב שותת דם לאחדות. מולנו מתגבשת קואליציית שמאל שמתהדרת בגנרלים כמו גנץ ובוגי יעלון והעם עלול להתפתות אחריהם, והם מדברים על התנתקות נוספת".

השארת תגובה