עתירה לבג"צ: למה מנדלבליט סגר תיקי הגב' נתניהו

לטענת התנועה לטוהר המידות יש להביא לידיעת הציבור את מרחב השיקולים שהביאו לסגירת התיקים, הן בהיבט העובדתי והן בהיבט המשפטי

מעון ראש הממשלה
מעון ראש הממשלה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

התנועה לטוהר המידות עתרה היום לבג"ץ, בבקשה שבית המשפט יורה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לנמק את החלטתו הדבר סגירת תיקי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, ולפרסמה ב"דו"ח ציבורי" מפורט.

התנועה סבורה כי יש להביא לידיעת הציבור את מרחב השיקולים שהביאו לסגירת התיקים, הן בהיבט העובדתי והן בהיבט המשפטי.

העתירה מוגשת על רקע דחיית עתירה מכוח חוק חופש המידע שהגישה התנועה בדרישה לקבל את חוות הדעת של פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) שליוותה את החקירה.

יצוין, כי במסגרת ההליך, הייתה זו הפרקליטות עצמה שטענה כי מקומה של העתירה הוא בבג"ץ ולא בעתירת חופש מידע, שכן התנועה מלינה על פגם בהנמקתו של היועץ המשפטי.

בעתירה, נטען, כי בהחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, כפי שפורסמה, נפל פגם עמוק, משאינה עומדת בחובת ההנמקה המינהלית בכלל, ושל היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירה פליליים של אישי ציבור בפרט.

כמו כן, טוענת התנועה כי הן מעמדה של שרה נתניהו והן עצם החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה ליטול לעצמו את הטיפול בעניינה, בנימוק שמדובר בסוגיה בעלת השלכות ציבוריות, מטילים עליו חובה לנמק את החלטתו באופן מפורט ולפרסמה בפני הציבור.

השארת תגובה