ארדן תוקף: "המוסר הכפול של שופטי העליון"

השר לביטחון פנים מאשים את מערכת המשפט בסטנדרטים כפולים וטוען, כי "אם היה נדרש משופט לעבור בדיקת פוליגרף בטרם מינויו הרי ש 70% מהמועמדים לשפיטה היו נפסלים"

אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

השר לביטחון פנים גלעד ארדן יוצא נגד מערכת המשפט שלדבריו סיכלה בפעם השניה את מועמדו לתפקיד המפכ"ל.

בכנס 'בשבע' נדרש ארדן לשאלת סיכול 'מינויו של נצב צ'יקו אדרי לתפקיד ואמר, כי 'מי שהכשיל את מינוי המפכ"ל זו מערכת המשפט והסטנדרטים המשפטיים הכפולים שלה – אני לא מיניתי את חבר שלי להיות מפכ"ל ולא הבאתי פעיל ליכוד".

הוא הוסיף, "לקחתי מפקדים בכירים מצה"ל כמו גל הירש או מהמשטרה כמו משה אדרי, מפקד מחוז ירושלים ותל אביב, ואם המערכות לא ידעו לסנן לאורך השנים בגלל בעיות משפטיות – ואני לא חושב שהיה צריך לסנן – אז להחיל על האנשים האלה סטנדרטים משפטיים כאלה, כאילו שבמערכת המשפט אף אחד לא עשה מעולם טעות".

לטענתו, אם מערכת המשפט היתה דורשת מעצמה את מה שהיא דורשת מרשויות אחרות והייתה מעבירה פוליגרף את המועמדים לשפיטה,לעליון או לאנשי הפרקליטות, הרי ש"50 עד 70 אחוזים לא היו עומדים בקריטריונים שמחילים אותם על המועמדים למפכ"ל שהיו צריכים ללכת הביתה".

הוא העיד כי בזמן שכיהן כחבר הוועדה למינוי שופטים,הרי שלפחות 2 משופטי בית המשפט העליון שהיו אז מועמדים לשפיטה "עשו הכל כדי להיפגש איתי ולשכנע אותי לתמוך בהם בוועדה, אבל כשצ'יקו אדרי פוגש מישהו שרוצה להתנגד למינוי שלו מתייחסים לזה כאילו זו עבירה חמורה, זו לא עבירה חמורה, זה מעשה לגיטימי, הליך אזרחי פשוט. הקריטריונים מופעלים בצורה אחרת כשמדובר במינוי שפוליטיקאי מביא או מישהו שהמערכת לא חפצה ביקרו".

ארדן האשים עוד, כי "שופטים מכהנים בעליון עושים לעצמם נפשות, לעומת זאת מועמד למפכ"ל שנפגש עם עורך דין שמתנגד למינוי שלו בהליך אזרחי עושים לו כותרות כאילו הוא פושע, אני לא נבהל מהמוסר הכפול והסטנדרטים האלה, אנחנו צריכים להיאבק על החזרת האיזון הנדרש בין מערכת המשפט לממשלה הנבחרת".

הוא התייחס לקואליציה שתורכב לאחר הבחירות ואמר, כי יש לחייב את המפלגות שירכיבו את הקואליציה הבאה להסכים לפסקת התגברות רחבה, "שום מפלגה שלא תסכים לחתום על תמיכה בפסקת התגברות רחבה ועל החזרת האיזון כך שנבחרי הציבור יוכלו להחליט ולמשול, אסור לצרף אותה לקואליציה ובשביל זה הליכוד צריך כמה שיותר מנדטים".

השארת תגובה