ריבלין לפוליטיקאים: "אל תחפרו בורות לאחרים"

בנאומו בכנס 'בשבע' התייחס הנשיא למאבק בין הרשויות, "אין לאיש זכות לפגוע באף לא אחת מרשויות השלטון, לא ברשות המחוקקת, לא ברשות המבצעת, ולא ברשות השופטת"

הנשיא ריבלין בכנס 'בשבע', צילום ישראל ברדוגו
הנשיא ריבלין בכנס 'בשבע', צילום ישראל ברדוגו
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא היום דברים בכנס 'ירושלים' של העיתון 'בשבע' והתייחס לרגישויות העולות בתקופת בחירות ולמאבק בין שלושת הרשויות במדינה.

לדברי הנשיא, "מכיוון שבמציאות התקשורתית שלנו, בעידן הציוצים והפוסטים, בעידן שבו השיח הולך ומתרדד ורעשי הרקע רק הולכים וגדלים – כל כנס כזה הוא נקודת אור".

"כאן, כפי שנוכחתי לדעת, יוצרים מרחב לדיונים עמוקים יותר גם אם הם לא פשוטים. דווקא כעת זה הזמן להקשיב ולנסות לשמוע גם את הצד השני, לטפח את החשיבה לטווח הרחוק ולשמוע גם קולות הנשמעים פחות בלב השיח הישראלי, קולות אשר אינם בלב הקונצנזוס הנוח והחמים".

הנשיא אמר, כי "ארץ ישראל שלנו משגשגת, המדינה הציונית היא פלא עולמי, הסטארט אפ של בנימין זאב הרצל – הצליח. אבל כל הטוב הזה זקוק לשמירה. כל היופי הישראלי נצרך להרבה דאגה, אהבה וזהירות. אין לאיש זכות לפגוע באף לא אחת מרשויות השלטון, לא ברשות המחוקקת, לא ברשות המבצעת, ולא ברשות השופטת. אי אפשר להרוס רק את היסודות של היריב. יש לנו רק בית אחד, יש לנו רק מדינה אחת. אלפי שנים קיווינו לשוב לארצנו ולבנות את מדינתנו, כעת, יש לשמור עליה כבבת עינינו".

על הבחירות הקרובות אמר, "ראשי המפלגות מבקשים את אמון האזרחים, רבים מהם יהיו פה בכנס, אני רוצה לבקש מהם: הראו לנו את הטוב שבכם, אל תחפרו בורות לאחרים ואל תלהיטו ותגדילו את אש המחלוקת הציגו בפנינו את ההישגים ואת התוכניות שלכם. זו הדרך הראויה, זו הדרך הנכונה למדינה. תזכרו שביום שאחרי הבחירות אתם תצטרכו לשבת ביחד ולפעול איש איש בדרכו למען הציבור ולמען המדינה".

השארת תגובה