אלפים ליוו את הרוגות האוטובוס בדרכן האחרונה

אלפים ליוו למנוחות את רחל חיה גוטמן ע"ה ורוחמה רוזן ע"ה – שנספו ב'אוטובוס הדמים' • רב העיר הגר"מ קסלר, זעק על ההידרדרות בצניעות הנשים, וילדים המדברים לשון הרע ורכילות

הגר"י זיכרמן מספיד
הגר"י זיכרמן מספיד

אלפים מתושבי מודיעין עילית ליוו למנוחות את רחל חיה גוטמן ע"ה, בת 23, ורוחמה רוזן ע"ה, בת 27 – שנספו ב'אוטובוס הדמים' של חברת 'קווים' שעשה הבוקר (ראשון) את דרכו ממודיעין עילית לשכונת הר נוף בירושלים והתהפך בעקבות תאונה בכביש 443.

מסע הלוויה, שיצא מבית המדרש 'המרכזי' ברחוב שדי חמד בקרית ספר, נפתח באמירת תהילים על ידי הגאון רבי ישראל זיכרמן, רבה של שכונת ברכפלד.

את משא ההספד המרכזי נשא המרא דאתרא, הגאון רבי מאיר קסלר, שעורר את הציבור על הידרדרות בצניעות. "הכל נפרץ. נשים משוחחות בטלפון באוטובוסים, ללא שום בושה, על הכל – ובקול רם. נשים משוחחות על דברים פרטים ואישיים, וכל יושבי האוטובוס שומעים. איפה הבושה? היכן הצניעות?"

הרב גם קרא לנשים להתחזק בלבוש צנוע – ותקף את האנשים "מאפשרים לילדים לדבר לשון הרע ורכילות". הרב זעק: "מצווה לגעור בילדים שמתעסקים במחלוקות. זו סכנה גדולה שמשחיתה את כל הסביבה".

גם הגאון רבי ישראל זיכרמן קרא שלהקפיד ש"לא לדבר לשון הרע עם הילדים בבית., זה הרס החינוך שלהם".

אביה של רוחמה רוזן ע"ה, הרב קלמן רוזן, אמר בהספדו: "היא הייתה בת צדיקה ונשמה גבוהה".

הרב הלל גוטמן, בעלה של רחל חיה גוטמן ע"ה, נשא הספד תוך שהוא מתייפח בבכי קורע לב. הוא ציין כי זכה לחיו עם אשה שרק ביקשה ודירבנה אותו כל העת שישב וילמד. הבעל, שנותר עם יתום פעוט, ביקש מחילה אם לא כיבד אותה כראוי.

בדבריו הודה להוריה, על שגידלו בת צדיקה וצנועה.

ממודיעין עלית יצא מסע הלוויה לבית ההלוויות שמגר בירושלים, ומשם לבית העלמין, שם נטמנו.

השארת תגובה