טבריה: נהג המונית נתפס שתוי

בית המשפט לתעבורה פסל את רישיונו והשבית את רכבו כי נהג בשוכרה. בתום 30 ימים המונית הוחזרה לבעליה והפעם הוא נתפס שוב כשהוא נוהג למרות שבית המשפט פסל את רישיונו עד תום ההליכים

מונית שנתפסה
מונית שנתפסה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בעקבות דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על מונית שנראית נוסעת בזיגזג ברחוב הגליל בטבריה שוטרי משטרת ישראל הגיעו לאזור והחלו לבצע סריקות עד אשר השוטרים הבחינו במונית הנוסעת בזיגזג כשנהג המונית מחזיק בידו בקבוק בירה ולצדו נוסעת. השוטרים סימנו לנהג המונית לעצור, הוא נעצר והשוטרים שמו לב כי ברכב מפוזרים בקבוקי בירה ריקים. בבדיקת הינשוף שבוצעה לנהג המונית נמצא 527 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אויר ינשוף דהיינו פי 10 מהכמות המותרת לנהג ציבורי (50). הנהג נעצר והובא לדיון בבית המשפט לתעבורה שם בית המשפט הורה על פסילת רישיון הנהיגה שלו עד תום ההליכים המשפטיים ובנוסף הורה על השבתת הרכב למשך 30 ימים ובתום 30 ימים המונית הוחזרה לבעליה.

בהמשך, (לאחר כחודש ימים מהאירוע הראשון,) שוב התקבלה קריאה במוקד 100 על נהג מונית שנוהג כשהוא מחזיק בידו בקבוק בירה ונראה שתוי, שוטרי משטרת ישראל ביצעו סריקות לאיתור המונית והופתעו לגלות כי מדובר בנהג המונית שנעצר לפני כחודש ימים והוא נוהג כנהג מונית למרות שרישיונו נפסל ע"י בית המשפט עד תום ההליכים. נהג המונית נעצר שוב הוגש נגדו כתב אישום ובית המשפט הורה על שחרורו בתנאים מגבילים ביניהם מעצר בית והשבתה של המונית למשך 60 ימים.

בפעילות נוספת בישוב יבניאל במהלך סוף השבוע האחרון ביום חמישי (7.2.19) שוטרי משטרת ישראל עצרו גבר תושב יבניאל שנהג בישוב יבניאל במהירות של 103 קמ"ש במקום 50 קמ"ש – רישיונו של הנהג נפסל למשך 30 ימים והוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט לתעבורה.

בפעילות אחרת בכפר מנדא כנגד רכבים שבוצעו בהם שיפורים שיכולים להתאים למרוצי רכבים שלא כחוק ואשר אותם שיפורים מסכנים את משתמשי הדרך, את הנהג ואת הנוסעים ברכב עצמו נתפסו 26 נהגים שנהגו ברכבים משופרים שלא כחוק בעלי הרכבים קיבלו דוחות תנועה ולחלק מהם נפסל הרישיון למשך 30 יום ורכבם גם הושבת למשך 30 ימים.

במהלך השבוע האחרון נרשמו כ-1550 דוחות תנועה. 135 מתוכם בגין עבירות של אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, חצייה של הולך רגל ברמזור אדום, 22 מתוכם בגין עבירות תנועה באופנועים/קטנועים, 46 דוחות בגין עבירות תנועה של נהגים צעירים, ול- 12 נהגים נפסל רשיון הנהיגה בשל עבירות תנועה שונות, 23 נהגים נתפסו כשהם נוהגים ללא רשיון נהיגה או שרישיונם נפסל בעבר.

משטרת ישראל תמשיך בפעילותה למנוע תאונות הגורמות לפצועים והרוגים מיותרים באמצעות פעילות אכיפה ממוקדת תוך שילוב פעולות הסברה ומניעה לנהגים ותלמידים זאת כדי למנוע מהנהג הנורמטיבי לעבור על החוק וכדי להפוך את התנועה בישובים לבטוחה יותר לנוסעים ברכב ולהולכי רגל.

השארת תגובה