נתניהו לבית היהודי: לא לשריון

סקרי עומק שביצע ראש הממשלה גילו כי לא קיים ערך אלקטורלי נוסף במקרה של חיבור בין הליכוד ו'הבית היהודי' – מחר יתכנסו רבני הציונות הדתית לדון בפיצוץ המגעים עם סמוטריץ

ראה"מ נתניהו בנאומו בגני התערוכה. צילום: הליכוד
ראה"מ נתניהו בנאומו בגני התערוכה. צילום: הליכוד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בתום סקרי עומק שביצע, שיגר הערב ראש הממשלה מסר ליו"ר הבית היהודי הנבחר הרב רפי פרץ ולפיו, מפלגת הבית היהודי לא תזכה לשריון ברשימת הליכוד לכנסת.

כזכור, בימים האחרונים נבחנים אפשרויות שונות של מיזוגים בין מפלגות הימין על רקע הסקרים המצביעים כי לפחות 4 רשימות המזוהות עם הימין עומדות על גבול אחוז החסימה.

מחר בשעה 16:00 אחר הצהריים יתכנסו רבני הציונות הדתית במלון רמדה בירושלים, וידונו במבוי הסתום אליו נקלעו השיחות עם מפלגת 'האיחוד הלאומי'.

הערכות הן כי הרבנים ידרשו מהצדדים להתכנס שוב בחדר סגור ולא לצאת ממנו עד אשר 'ייצא ממנו עשן לבן'.

ביממה האחרונה סוערות הרוחות בחוגי הציונות הדתית על רקע פיצוץ המגעים וההסכם שגובש ביום שישי בין יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ. השניים שנועדו ביום שישי הצליחו להגיע להבנות ואף הצטלמו יחדיו כשהם לוחצים ידיים לקראת פרסום האיחוד המחודש לציבור עם צאת השבת, אלא שאז קיבל סמוטריץ טלפון מפרץ שהבהיר לו כי הוא חוזר בו מההסכמות.

בהודעת תגובה שפרסם, גולל סמוטריץ' את השתלשלות העניינים, "ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת".

"ואכן ללא מתווכים ויועצים – ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת – הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת. במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שיוויוניות".

"לצערי הרב, בצאת השבת הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שהוא ערך עם מקורביו הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת – ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית. אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום".

לדברי סמוטריץ', "מתוך אחריות אני מתכוון להמשיך ולעשות הכל כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראת קורצת יותר לאנשי הבית היהודי".

השארת תגובה