אוטובוס שיצא ממודיעין עילית התהפך – שתי הרוגות

שתי הרוגות בתאונה בין אוטובוס שנסע ממודיעין עלית לירושלים לרכב פרטי • איש הצלה: "שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי אוטובוס מתהפך על צידו" עשרות נפגעו בתאונה

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

כ-35 בני אדם נפצעו בתאונת דרכים קשה שאירעה הבוקר בין אוטובוס לרכב פרטי – בכביש 443, בסמוך לבית חורון.

בתאונה התהפך האוטובוס, קו 304 ממודיעין עלית – לשכונת הר נוף בירושלים.

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה עולה בשלב זה כי בנתיב הנסיעה המקביל מכיוון בית חורון למודיעין אירעה תאונת דרכים קלה בין שני כלי רכב.

רכב פרטי מסוג טרנזיט שהגיע ממול מכיוון מודיעין לבית חורון והבחין בתאונה עצר בשטח ההפרדה מצד שמאל לכביש בכוונה להעניק סיוע, נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הטרנזיט, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות.

חקירת נסיבות התאונה ממשיכה על ידי בוחני התנועה.

מהמקום פונו 41 פצועים בדרגות פציעה שונות ונקבע במקום מותם של שתי נוסעות.

למקום הוזעקו כוחות גדולים של הצלה ומשטרה, וכן כוחות כיבוי אש שסייעו בחילוצם של מספר לכודים מתחת לאוטובוס.

המשטרה סגרה את כביש 443 ממזרח למחסום מכבים, לצורך הטיפול בתאונה.

דוד קריספל, מנהל אגף המבצעים של איחוד הצלה: "כשהגעתי למקום יחד עם חובשים נוספים שהיו בסמיכות, הענקנו טיפול רפואי ראשוני בזירת התאונה לנפגעים. חלקם היו לכודים וצוותי כיבוי פעלו לחלצם. למרבה הצער, מדובר בזירה קשה, עם מעורבות מספר רב של נפגעים ששהו ברכב ובאוטובוס שהתהפך".

אורי עופרי חובש באיחוד הצלה הוסיף: "חלק מהנפגעים פונו בניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים של איחוד הצלה שהגיעו למקום. כמו כן עקב אופי האירוע הוזעקו למקום גם צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

חובש בכיר במד"א במד"א, אוריאל גולדברג: "טיפלתי בתאונה קלה בכביש 443 לכיוון מחסום מכבים, כשלפתע שמעתי רעש חזק מאוד מהנתיב הנגדי וראיתי את האוטובוס מתהפך על צידו.

"מיד דיווחתי למוקד 101 של מד"א על התאונה ובסיוע אזרחים וחיילים שהיו במקום התחלנו לחלץ את עשרות הנוסעים שהיו באוטובוס. יחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו במהירות למקום, ביצענו הערכה רפואית לפצועים. שניים מהנוסעים היו מחוסרי הכרה והשאר התהלכו.

"כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום המשיכו את הטיפול הרפואי ופינו את הפצועים לבתי החולים. כארבעה מתוכם במצב קשה, 3 בינוני ו-23 קל".

מאיחוד הצלה נמסר כי שני נפגעים בינוני – בן 25 ובן 40 – מנוסעי האוטובוס, ונהג האוטובוס, כבן 60, שנפצע באורח קל, פונו באמבולנסים של איחוד הצלה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק.

מוקד עיריית מודיעין עלית 107 מופנה כעת לחדר המצב שנפתח בעירייה.

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר: ליחידת הטראומה בהדסה עין כרם פונו עד כה מטופל אחד בן 58 בהכרה מלאה ובמצב בינוני, ושלושה נערים בני 14,16,17 בהכרה מלאה, עם חבלות קלות.

בתי החולים בעין כרם ובהר הצופים ערוכים לקבל מספר מטופלים רב בדרגות פציעה שונות ומורכבות.

מ'אסף הרופא שמיר' נמסר: 6 פצועים הגיעו אלינו עד עתה רובם במצב קל.

מאגף התנועה של המשטרה נמסר: כביש 443 נחסם לתנועה ממחסום מכבים למזרח בעקבות תאונה מטופלת. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה. יש להפנות נהגים לדרכים חלופיות.

הפצועים פונו לבתי החולים תל השומר, הדסה הר הצופים, שערי צדק והדסה עין כרם.

דובר מד"א, זכי הלר מסר: "מדובר באוטובוס מלא בנוסעים שהתהפך על צידו. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבתי החולים 35 נפגעים, בהם, 2 אנוש, 1 קשה, 1 בינוני, והשאר קל. הפצועים מפונים לבתי החולים בירושלים ותל השומר.

השארת תגובה