העבודה על גנץ: "מפלגת אווירה ימנית"

מפלגה שאומרת ״אין ימין ושמאל״, או שהיא מסתירה את עמדותיה בגלל מחלוקות פנימיות או שעמדותיה כלל אינן מגובשות

בני גנץ
בני גנץ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במפלגת העבודה יוצאים במתקפה חזיתית נגד חוסן לישראל ותוקפים בחריפות את התנהלותו של גנץ.

מהלך.אירוע שבתרבות במזכרת בתיה תקף ח"כ איציק שמולי מנאמניו של היו"ר אבי גבאי את גנץ ואמר:

"הכניסה של גנץ לזירה טובה וגם היתה לו יריית פתיחה מרשימה, אבל בשעה שישראל ניצבת בפני הכרעות גורליות נדרשים אומץ וחדות גם בפוליטיקה ולא רק בצבא".

לדבריו, "מפלגה שאומרת ״אין ימין ושמאל״, או שהיא מסתירה את עמדותיה בגלל מחלוקות פנימיות או שעמדותיה כלל אינן מגובשות. במקום התחמקות והתפתלות עליו להגיד בקול ברור ונחרץ שהוא לממשלת נתניהו לא נכנס, שהוא כאן כדי לסייע בהחלפתו ולא כדי להיות שר בממשלתו״. אמר שמולי.

על מצבה העגום של מפלגת העבודה אמר, ״אני משוכנע שהפריימריז אצלנו עשויים להוות נקודת מפנה. יש לנו אנשים מצוינים וכיור הסיעה אעשה את הכל כדי לגבש אותה לנבחרת שמסתערת יחד. אני סומך על חברי המפלגה ויודע שהם יעלו על המגרש את הנבחרת החזקה ביותר שתסייע לנו במאבק העיקרי להחלפת השלטון״.

גם חבר מפלגתו ח"כ עמר בר-לב יצא נגד גנץ.

בשבתרבות בגבעתיים כינה בר לב את חוסן לישראל, מפלגת אווירה ימנית.

"גנץ הוא בפועל מפלגת אווירה ימנית. משלושת אנשי הימין המובהקים העומדים בעשירייה הראשונה שלו, שחזונם הוא יישוב מליון יהודים באיו"ש, ועד הראיון המעורפל שפורסם אתמול – כל אלו שופכים אור על מה שהוא מנסה להתחמק ממנו וזו הבעת עמדה מדינית".

לדבריו, "כל עוד הוא לא מכריז אחרת, גנץ מכין את הקרקע לישיבה בממשלת נתניהו. המשמעות היא הקפאת המצב הקיים, של סיפוח זוחל שסופו מדינה אחת לשני עמים וקץ החזון הציוני".

עוד הוסיף: ״לעומת זאת, מפלגת העבודה בעלת עמדות חברתיות ומדיניות ברורות. כיום אנחנו המפלגה היחידה שבאה עם תכניות מעשיות לשינוי בכל התחומים החברתיים, וזאת לצד מתווה ברור להיפרדות בביטחון מהפלסטינים, מה ש-80% מהציבור הישראלי רוצה".

ח״כ בר-לב התייחס גם הוא למצבה העגום של מפלגתו בסקרים ואמר: "אכן מצבנו בסקרים מדאיג, ולצערי זה רק מראה את הנוהג של הציבור הישראלי במרכז-שמאל כמדי מערכת בחירות, אשר נוהה אחרי מפלגה חדשה, אחרי משיח חדש, ולכן אנחנו תקועים עם שלטון ימין כבר 40 שנה, שנעשה יותר לאומני ומשיחי".

השארת תגובה