ערפאת ארפאעיה נעצר בחשד לרצח אורי אנסבכר הי"ד

ביום חמישי נמצאה גופתה של הנעדרת בת 19 מהיישוב תקוע – צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה לאחר שבליל שבת נלכד ברמאללה פלסטיני תושב חברון החשוד ברצח

מעצר חשוד
מעצר חשוד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מאז מציאת גופתה של אורי אנסבכר ז"ל בעין יעל ביום חמישי, פעלו שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל במגוון אמצעים ושיטות לאיתור הרוצח.

ביממה האחרונה, הוביל שב"כ פעילות מודיעינית ומבצעית, ובשיתוף פעולה עם משטרת ישראל הימ"מ, נעצר ערפאת ארפאעיה – בן 29, פלסטיני, תושב העיר חברון.

בעקבות ראיה פורנזית בזירת הרצח שנאספה בידי המשטרה לקח השב"כ את הובלת הארוע. השב"כ פתח חפ"ק משותף לכל כוחות הביטחון בניהול השב"כ.

ארפאעיה נעצר פעמיים בעבר, במקרה אחד על שהיה שלא כחוק בישראל ובמקרה השני הוא נתפס מחזיק בכליו סכין. הוא גם ריצה תקופת מאסר בכלא עופר. בשל כך, היו במאגרי המשטרה תמונתו, טביעות אצבע שלו ודגימת דנ"א.

השב"כ הבין מי הרוצח ומאז התנהל אחריו מצוד ואיתר אותו בתוך מסגד באל בירה.

בליל שבת לאחר חצות ליל, הצליחו להפיק מהממצאים פרופיל של הרוצח שהועבר לחוקרי ימ"ר ירושלים.

שני רופאים הצטרפו לצוותות שחקרו בשטח והם אספו את המימצאים הדרושים. החוקרים הצליחו להצליב את הממצאים ולהגיע לזהות של ארפאעיה, החוקרים התקשו להסתיר את ההתרגשות וצעקות "בינגו" נשמעו בחדר.

הפלסטיני עבר מהמסגד למבנה נטוש באל בירה שייתכן שהכיר קודם לכן ושם נעצר בידי הימ"מ אמש ונשלף החוצה מאל בירה והועבר לחקירת שב"כ.

הלוחמים לא ידעו אם החשוד חמוש, הם שלחו למבנה כלב והוא זה שהשתלט על ארפאעיה. הלוחמים נכנסו, אזקו את החשוד והביאו אותו לשטח ירושלים.

ערפאת ארפאעיה, נזקק לטיפול רפואי לאחר שנפגע במהלך מעצרו וחקירתו התעכבה במשך שעות.

מחקירתו בשב"כ עולה כי בבוקר יום חמישי האחרון יצא ערפאת מביתו בחברון, כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין בנערה אורי אנסבכר ז"ל, תקף ורצח אותה.

חקירת החשוד נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח.

על יתר פרטי החקירה קיים צו איסור פרסום.

החשוד מוכר לשב"כ מעברו אולם אין לו עבר בטחוני משמעותי של השתתפות בפיגועים.

הפלסטיני שוהה בלתי חוקי. היה ללא היתר בירושלים. חיפש עבודה מזדמנת. כבן 30 מחברון. השבכ עדיין נמנע מהגדרת הרצח כלאומני. הרוצח פעל לבדו. אין הכרות מוקדמת בינו לבין הנערה.

כאשר נעצר לא היה חמוש ולא התנגד למעצר. המעצר היה מהיר ומדוייק בשל מחוייבות והתגייסות של כלל גורמי הביטחון בהובלת שבכ לפיענוח הרצח של אורי אנסבכר ז"ל.

השארת תגובה