העירייה מציגה: "תושבים משפיעים"

בכנס ראשון מסוגו, יוכלו תושבי רחובות להציג רעיונות לשינויים בתחומי 'חזות העיר, הניקיון והסביבה' ולהשפיע באמצעות "חשיבה משותפת" על גיבוש תכניות לשנים הבאות • יש להירשם מראש

כנס שיתוף הציבור
כנס שיתוף הציבור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית רחובות מודיעה על יוזמה ראשונה מסוגה בו מוזמנים תושבי העיר להשתתף בתכנון וגיבוש 'התפיסה החדשה' בכל הקשור לתחומי שיפור חזות העיר, ניקיון וסביבה.

הכנס, שייערך ביוזמת ראש העיר רחמים מלול וסגנו מחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ', יתקיים במטרה לייצר חשיבה משותפת עם התושבים בתחומי הפעילות הנוגעים לסביבה ולניקיון  העיר וייעשה סביב שולחנות עגולים, שבכל אחד מהם יידון נושא אחר, במספר תחומים מרכזיים: יוזמות סביבתיות, אלמנטים סביבתיים במרחב, מחזור בעיר, הצעות ייעול ושיפור מערך חזות העיר, מיזמים ופרויקטים להשבת אנרגיה מבוזבזת.

בסיום תהליך שיתוף הציבור, יגובש דו"ח רעיונות ויוזמות התושבים, אשר יסייע בהכנת תכניות העבודה של אגף חזות העיר בשנים הקרובות.

לדברי ראש העיר רחמים מלול, "נושא חזות העיר חשוב לעירייה, אך לא פחות מכך- חשוב לתושבים. המטרה היא לייצר בנק רעיונות במגוון תחומים, על מנת להעשיר את הפרויקטים העירוניים ולתעדף אותם בשיתוף הציבור".

לדבריו, "כנס זה הוא אחד מהצעדים למימוש מדיניות כוללת, שאותה הגדרנו כ'תושבים משפיעים'. אני קורא לתושבים להגיע ולהיות שותפים לעיצוב ושיפור פני המרחב הציבורי והסביבתי".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ' קרא אף הוא לתושבים לבוא ולהשתתף בגיבוש החשיבה המחודשת ולהשפיע על העתיד בתחומים הקרובים לליבם של כלל תושבי העיר. "התחלנו ליישם את מדיניות 'תושבים משפיעים' סביב עיצוב פני מרכז קהילתי בעיר, ואני שמח להביא אותה ליישום גם במישור העירוני הנוגע לכלל הציבור- איכות הסביבה וניקיון העיר".

"מטרת הכנס, לאפשר לתושבים להיות שותפים לרעיונות, להשפיע על גיבוש תכניות עבודה ולכולנו ביחד לחלום איך היינו רוצים לראות את רחובות בעוד מספר שנים מהיום. אם לא חולמים- לא מגשימים".

הכנס ייערך ביום שני, 25.2 בשעה 19:30, במתנ"ס חווית שוויץ המדע. ההשתתפות בכנס מותנית בהרשמה מראש.

השארת תגובה