"באו מים עד נפש" – הקיפוח בחולון

למרות שתמכה במוטי ששון בבחירות ואחרי ברית ארוכת שנים – ש"ס חולון בדרך לאופוזיציה • יו"ר הרשימה וסגן ראש העיר הגיש מכתב התפטרות ואומר: "אני יכול לוותר על הרבה דברים, לא על החינוך של הילדים שלנו"

זברלו
זברלו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיעת ש"ס חולון בדרכה לאופוזיציה העירונית, אחרי שנים ארוכות של שיתוף פעולה ועל אף שתמכה בראש העיר מוטי ששון בבחירות. יו"ר ש"ס המקומיות חיים זברלו הגיש לראש העיר מכתב התפטרות, אך לדבריו, זה סירב לקבלו.

לדברי זברלו, הוא עצמו נמצא ביחסי ידידות עם ראש העיר ששון, אך הוא אינו מוכן לוותר על נושאים ערכיים ולהשאיר מצב של קיפוח במוסדות החינוך, אך ורק בשביל המשכורת שלו כסגן ראש העיר.

בשיחה עם 'קו עיתונות', לא מפרט זברלו את הבעיות הספציפיות שמובילות את סיעתו לפרוש מהקואליציה של ששון אחרי שנים של ברית צמודה, אך מציין באופן כללי את סוגיית ריבוי חילולי השבת, כמו גם אפליה מתמשכת בחינוך הדתי בעיר.

בישיבת מועצה הקרובה, מתכוון זברלו להעלות באופן פומבי את טענותיו ולפורטם. אם לא יהיה שינוי דרמטי של הרגע האחרון, צפויה ש"ס ללכת לאופוזיציה העירונית.

כזכור, בבחירות האחרונות זכתה ש"ס בארבעה מנדטים, ירידה של מנדט אחד מקדנציה קודמת, למרות שעלתה בכ-1,500 קולות. יו"ר הסיעה חיים סזברלו מכהן בתפקיד סגן ראש העיר מזה 14 שנים.

בשיחה עם 'קו עיתונות', אומר זברלו: "יש קיפוח גדול מאוד, חשבתי לתקן, חלק מהדברים תיקנו בעבר אבל ששון מקשה עלינו להמשיך לתקן הלאה. אני יכול לוותר על הרבה דברים, אבל על החינוך של הילדים שלנו – אין וויתור. 14 שנים שתקנו, היינו נאמנים, לא זזנו ימין ושמאל, אף על פי שהיינו מקופחים. אבל ברגע שהציבור גדל ואין לו את הצרכים שלו – באו מים עד נפש".

השארת תגובה