הגיע הזמן: הסכם 'פנוי בינוי' בבית שמש

לאחר תקופה ארוכה של דיונים והעלאת תוכניות שונות, בשבוע שעבר נחתם הסכם לביצוע פרויקט פינוי בינוי בשכונת ביאליק בעיר הוותיקה לפועל • על פי התוכנית יפנו 333 יחידות דיור שנבנו בשנות ה-50 לטובת בניית קרוב ל-2000 יח"ד חדשות

פינוי בינוי ביאליק - תויי הפרויקט - באדיבות קידום
פינוי בינוי ביאליק - תויי הפרויקט - באדיבות קידום
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שנים שתוכנית הפרויקט לשיקום שכונת ביאליק בעיר הוותיקה היה תקוע, בשבוע שעבר נחתם הסכם יציאה לפרויקט פינוי בינוי בשכונה, כשבמסגרתה יפנו 333 יחידות דיור שנבנו בשנות ה-50 לטובת בניית קרוב ל-2000 יח"ד חדשות – הגדלה משמעותית של השכונה.

תוכנית הפרויקט שנבנתה בשיתוף עם ועד התושבים –  כחלק מתכנית ענק שאושרה כבר על ידי הוועדה המחוזית ומשרד הבינוי והשיכון – החלה עוד בקדנציה הקודמת על ידי ראש העיר הקודם משה אבוטבול, יחד עם שותפיו יו"ר סיעת הליכוד שלום אדרי – שהיה מהבולטים שדחף ליציאת פרויקט זה לפועל ויו"ר ועדת תו"ב לשעבר משה מונטג.

בשבוע שעבר, נחתם הסכם ליציאת הפרויקט לפועל, במעמד ראש העיר עליזה בלוך, חבר מועצת העיר שלום אדרי, סגן ממונה מחלקת ההנדסה שמעון גולדברג וסגן ראש העיר מטעם הליכוד משה שטרית  והיזמים מטעם ״נמצא" ו"אפי נתיב״ שאחראיים לביצוע פרויקט זה בפועל.

עם חתימת ההסכם אמרה ראש העיר עליזה בלוך: "אני שמחה ממש על פריצת הדרך בתחום. עיר העתיד של ישראל צריכה להתאים את עצמה על כלל שכונותיה לאתגרים הבאים ופינוי בינוי יהיה חלק מחידושה ופיתוחה של העיר בית שמש".

כזכור, לפני מעט יותר משנה ערכה עיריית בית שמש כנס לדיירים, בהשתתפות ראש העיר הקודם משה אבוטבול, סגנו מאיר בלעיש, מנכ"ל משרד השיכון דאז חגי רזניק, מנהלת אגף התחדשות עירונית במשרד השיכון גב' עינת גנון וצוות המחלקה לשיקום שכונות מטעם העירייה, כשאת כנס זה יזמו שלום אדרי וחבר המועצה בדימוס מנשה אליאס ובמהלכה הציגו לדיירים את הסטטוס של הפרויקט, תוך שהאיצו בהם להתקדם בחתימות מול היזמים, על מנת להביא את התכנית לפסים מעשיים.

שכונה ביאליק הוותיקה נבנתה בין השנים 1958-1964 ע"י משרד השיכון. במסגרת פרויקט מקיף של התחדשות עירונית, מממנת מדינת ישראל, בשיתוף חברת קידום, פרויקט לחידוש השכונה. נכון להיום, השכונה מאופיינת בבנייה רוויה ובשטחים ציבוריים לא מטופחים והתוכנית המוצעת מייעדת פינוי של 333 יח"ד במתחם, לטובת בניית 1693 יח"ד, + 200 יח"ד דיור מוגן, כשהמרקם החדש של השכונה יאופיין בבנייה לגובה, מרכז שכונתי, עם שטחים ציבוריים ומסדרונות ירוקים למעבר הולכי רגל.

השארת תגובה