הציר באלעד: מקלב נפגש עם אנשי 'דגל'

בראשית השבוע ערך חבר הכנסת אורי מקלב מפגש עם נציגי ופעילי המפלגה בעיר, לשמוע את טענותיהם ולהסביר: "מייצגים את רוב ציבור התושבים בעיר. מוכנים למו"מ בידיים נקיות, בלב פתוח ובנפש חפצה"

מקלב צילום דוברות הכנסת
מקלב צילום דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבחירות לכנסת ה-21 כבר בפתח ואבק הבחירות המקומיות כמעט הלך ונעלם באופן סופי, אך לא כך בעיר אלעד. בעוד ובירושלים, בית שמש ביתר ושאר ערים הצליחו הצדדים לגבור על הפערים ולהגיע להסכמות או שלא, באלעד הצדדים עדיין עקשנים על עמדתם, כשצד אחד מגדיר עצמו כ'גוש בונה' ומנגד האחר מכנה אותו כ'גוש חוסם'.

כזכור, בשל העדר קואליציה של רוב, כאשר לצד ראש העיר ניצבו 6 חברים מתוך 15 (אגודת ישראל -4, אבי דיין ושי נתן) במהלך החודש האחרון תקציב העירייה לשנת 2019 נפל בשני הצבעות שנערכו בהפרש של כמה שבועות, כאשר הצעת התקציב השנייה שנפלה עלתה להצבעה אחרי תשע שעות של דיונים. אמש, יום רביעי התכנסה מועצת העיר בפעם השלישית על מנת לנסות ולאשר את התקציב, אך על כך נרחיב בשבוע הבא.

במהלך התקופה שעברה מאז תוצאות הבחירות, לא מעט האשמות הופנו אל עבר 'דגל התורה', הן מתוכה והן מחוצה לה, כאשר גורמים שונים טענו כי 'דגל התורה' התחייבה קודם הבחירות שלא תקים 'גוש' יחד עם ש"ס על מנת לחסום את פעילותו של ראש העיר ישראל פרוש, אך למרות זאת בפועל עשתה זאת.

בעקבות כך ועל מנת להבהיר את הדברים, בראשית השבוע יזם חבר הכנסת אורי מקלב – במסגרת פעילותו והחסות שפרש על כל התחום המוניציפאלי במהלך מערכת הבחירות ובפרט אלעד – שיח פתוח עם פעילי המפלגה בעיר, על מנת לשמוע את טענותיהם ולהסביר את צעדי המפלגה ומטרתה.

בכינוס שנערך בבית דגל התורה בבני ברק, נוכח גם שבתי מרקוביץ – נציג 'דגל' שמונה לנהל את המו"מ בעיר מול ראש העיר ישראל פרוש ע"י חברי ועדת הרבנים של דגל התורה בעיר ועל ידי ראשי המפלגה, כשבנוסף השתתפו יו"ר דגה"ת בעיר אבי שטרן, חבר מועצת העיר איסר שפירא ונציגים ממספר בתי כנסת ברחבי העיר.

במהלך האסיפה, אליה באו חלק מהחברים 'טעונים', בשל שמועות כאלו ואחרות שהופצו במהלך הזמן שעבר מאז הבחירות כאילו דגה"ת פועלת בעיר בצורה 'לעומתית' במטרה לתקוע ולחסום את פעילות העירייה תחת ראש העיר ישראל פרוש, כשבמהלכה אף הוצגו טענות וחששות שונים על ידי חלק מהמשתתפים.

חבר הכנסת אורי מקלב שהוביל את השיח הפתוח עם המשתתפים, נטל בשלב כלשהו את שרביט הדיבור והסביר בפרוטרוט את מהלך הדברים מנקודת מבטה של המפלגה הליטאית. "הזקן שלי כבר לבן לאחר עשרות שנים בפוליטיקה", אמר מקלב והוסיף, כי "השנים מקנות ניסיון ויוצרות הסתכלות מפוקחת על הדברים".

חבר הכנסת מקלב אמר, כי "ההסכם שעשינו עם ש"ס לפני הבחירות לא בטוח שהוא מחייב מבחינה פוליטית, אבל יותר משהוא מחייב – הוא כדאי. כלל ראשון בהתנהלות פוליטית אומר שלא טוב לך להיות בידיים של גורם פוליטי אחר, אתה צריך שתהיה לך טריטוריה לעצמך בה תהא לך זכות קיום משלך. איך הייתה סיסמת הבחירות 'בזכות ולא בחסד'".

"אם אנחנו נשבור את ההסכם עם ש"ס, בשל הדיבורים לגבי ה'תכנון ובניה', זה יביא לכך שמבחינה פוליטית ש"ס תהיה נגדנו לכל אורך הקדנציה", הוסיף מקלב, תוך שהוא מציין כי דבר זה עלול לגרום ש"נהיה תלויים אך ורק בחסדיו של ראש העיר, שזה דבר מאוד לא רצוי".

"לעומת זאת שמירת ההסכם בכפוף לכך שנדאג שש"ס תהיה מחויבת לקיומו לכל אורך הקדנציה, תביא לכך שאנחנו נהיה הגוש שיוביל בע"ה את העיר בחמש השנים הקרובות, בהכוונת חברי ועדת הרבנים של דגל התורה בעיר, שמונו לכך ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א", הסביר מקלב ואמר, כי "אנחנו יחד מייצגים את רוב ציבור התושבים בעיר. אנחנו מוכנים למו"מ בידיים נקיות, בלב פתוח ובנפש חפצה".

בדבריו התייחס לטענות שהועלו כלפי המפלגה ואמר: "בניגוד להכפשות השונות, אין לנו שום כוונה ורצון לתקוע את העיר. נהפוך הוא. המקובל הוא שראש העיר יוזם מצדו פנייה למפלגות שהוא מעוניין שישבו אתו בקואליציה, כשבהוראת ועדת הרבנים פנינו אנו מיוזמתנו לראש העיר, למרות שכאמור הדבר אינו מקובל כלל וזאת על מנת להראות שאנו חפצים בשלום ואין לנו שום עניין וקשר לאותם מטרות בהם יש למישהו עניין להשמיץ אותנו".

חבר הכנסת אורי מקלב הוסיף ושאל": "למה עד השבוע עוד לא היה מו"מ? זו שאלה מצוינת, שגם אנחנו שואלים אותה. הכתובת להסברת התשובה היא לא אנחנו. מה שאנחנו כן עושים זה מה שמקובל בכל מו"מ 'מקסום' הכוח הפוליטי שלנו, אותו אנחנו ממנפים במסגרת התיאום שלנו עם סיעות אחרות, במטרה ליצור גוש שראש העיר יהיה מחויב אליו, בזכות ולא בחסד, כאמור".

נציג המפלגה סיים את דבריו בכך ש"זה מה שמנחה אותנו וזה מה שינחה את 'דגל התורה' שהוקמה ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל, שלאורם אנו הולכים, במטרה להביא מענה אמיתי לכלל הצרכים של צבירו בני התורה".

בשיחה עם 'השבוע באלעד', פעילים שהשתתפו בפגישה סיפרו לנו, כי רוב הגבאים השתכנעו מדבריו הכנים של חבר הכנסת אורי מקלב: "כפי שהתברר אנו מובלים ומכוונים מתוך ניסיון ובאופן ממוקד מטרה על מנת להביא לרווחת הציבור הליטאי בעיר. כולנו תקווה שאכן הדברים יישאו פרי על הצד היותר טוב".

השארת תגובה